Nový film z akčnej franšízy Spy Kids sa stáva realitou. Remake uvidíme na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Na Netflix mieri remake akčnej franšízy Spy Kids

Netflix uzavrel zmluvu so spoločnosťou Skydance, vďaka ktorej sa na malé obrazovky dostane remake úspešnej franšízy Spy Kids. Režisérom projektu bude opäť Robert Rodriguez (Sin City – mesto hriechu), ktorý stál v roku 2001 za vznikom série. Remake dejovo zavíta do rodiny multikultúrnych špiónov. Tým do cesty vkročí nová hrozba a zastaviť prichádzajúce nebezpečenstvo sa pre hlavné postavy príbehu stane prioritou k záchrane celého sveta.

Novinka bude predstavovať druhý Rodriguezov celovečerný film v spolupráci s Netflixom. Naposledy sa tak stalo v roku 2020 pri filme We Can Be Heroes s Pedrom Pascalom (Hra o tróny), ktorý sa taktiež sústreďuje na partiu mladých postáv. Votrelci z vesmíru unesú pozemských superhrdinov a ich deti sa musia spojiť, aby zachránili svojich rodičov. Film sa dokonca nachádza v rovnakom vesmíre ako ďalší populárny Rodriguezov film zo začiatku tisícročia – Dobrodružstvá na planéte detí.

Tvorca stál taktiež za réžiou kvalitného filmu Alita: Bojový anjel, pri ktorom pracoval zo scenára od Jamesa Camerona (Avatar). Skúsenosti má aj pri seriálovej tvorbe, kde sa môže pochváliť réžiou 14. epizódy The Mandaloriana a troch epizód ďalšieho Disney+ seriálu The Book of Boba Fett.

Koľko si franšíza Spy Kids dokázala zarobiť?

Spy Kids remake
Zdroj: screenrant.com

Pôvodný film z roku 2001 bol kritickým aj kasovým úspechom. Celosvetovo dokázal zinkasovať 147,9 milióna dolárov pri celkovom rozpočte len 35 miliónov dolárov. V hlavných úlohách sa v tom čase predstavili Antonio Banderas (Uncharted) a Carla Gugino (Muž z ocele).

Táto franšíza sa stala tak populárnou, že splodila ďalšie tri pokračovania. V nich si réžiu opäť skúsil Robert Rodriguez a preto je všetkým snáď jasné, že inak tomu nemohlo byť ani pri nadchádzajúcom projekte. Ostatné tri filmy zo série však až taký úspech nezaznamenali a kvalita začala mierne upadať. Najhoršie po kritickej stránke dopadol posledný film Spy Kids 4D: Stroj času z roku 2011. Zarobiť sa mu podarilo len 85 miliónov dolárov pri odhadovanom rozpočte 27 miliónov dolárov.

Celkovo si franšíza do pokladnice pripísala viac ako 550 miliónov dolárov, čo neznie až tak zle. Aj preto sa pravdepodobne Netflix rozhodol pre nový projekt, pretože Spy Kids je stále pre mnohých z nás detská srdcovka a to by mohlo byť pre divákov obrovským lákadlom. Viac informácií o projekte však zatiaľ nevieme, ale to by sa mohlo zmeniť už v najbližších mesiacoch.

Tešíš sa na remake populárnej franšízy Spy Kids, ktorú tentokrát uvidíme na Netflixe? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -