Netflixom otriasol nečakaný seriálový hit Squid Game plný hier, krvi a násilnej smrti. Je v plánoch aj druhá séria?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflixu momentálne kraľuje seriál z juhokórejskej produkcie, ktorý si okamžite po premiére získal obrovský počet fanúšikov po celom svete. A my sa tomu nedokážeme ani len čudovať. deväťdielnej sérii nechýbal nádych poriadne drsnej hry o prežitie, ktorú ocenia hlavne milovníci sérií Escape Room alebo Saw. Ale dočkáme sa niekedy aj pokračovania? 2. séria Squid Game neznie vôbec ako zlý nápad a viac informácií prezradil v najnovšom rozhovore pre Variety režisér Donghyeok Hwang.

Squid Game nájdeš na Netflixe od 17. septembra a po necelých dvoch týždňoch sa vyšplhal na popredné miesta v TOP 10 vo väčšine krajín sveta. U nás na Slovensku si už niekoľko dní drží prvé miesto. Prvenstvo docielil aj v USA, kde sa Squid Game stal prvou kórejskou sériou na čele rebríčka. Či zaslúžene? Veľmi pozitívne recenzie od kritikov a divákov hovoria za všetko, takže takéto niečo by si nemal premeškať za žiadnu cenu.

Squid Game 2. séria
Zdroj: wallpaperaccess.com

Je v plánoch Netflixu aj 2. séria nečakaného hitu Squid Game?

Stovky všemožných postáv, smrtiace súťaže a neuveriteľne lákavá peňažná odmena. Koncept, ktorý dokázal učarovať, a preto je momentálne v hlavách širokej verejnosti len jedna otázka. Uvidíme aj pokračovanie? Režisér a scenárista Dong-hyeok Hwang potvrdil, že na svojich dielach pracuje vždy sám, ale za akú cenu. Len prvým dvom častiam údajne venoval takmer 6 mesiacov, no výsledok stojí za to. Či má režisér v pláne pokračovanie prezradil v rozhovore:

„Nemám momentálne dobre rozpracované plány na druhú sériu. Je to únavné už len na to pomyslieť. Ale keby som to mal urobiť, určite by som v tom nebol tentokrát sám. Zvažoval by som priestor pre viacerých scenáristov. Taktiež by som chcel aj viac skúsených režisérov.“

Z jeho slov sme síce riadnu odpoveď nedostali, ale možnosť ďalšej série nevylúčil. Všetko je otvorené, no koľko budeme čakať? Pre porovnanie, prvá séria Squid Game je vyvrcholením dvanásťročného plánovania, od písania scenáru až po samotnú výrobu. Čo je naozaj dlhá doba a pevne veríme, že tak dlho čakať nebudeme.

Príbeh prvej série sa zameriava na ľudí, ktorým sa nepodarilo zaradiť do spoločnosti. Stali sa dlžníkmi, chudobnými a neúspešnými. Ale ich karta sa môže veľmi rýchlo obrátiť. Dostali totiž pozvánku do nemenovanej hry, ktorá spočiatku vyzerá ako niečo jednoduché, no za akú cenu…? To môžeš zistiť už dnes aj ty. Stačí otvoriť Netflix a túto 8 a pol hodinovú lahôdku dokážeš pokojne zhltnúť za jeden deň. Veľa šťastia.

Videl si už prvú sériu a prial by si si, aby na Netflix časom pribudla aj 2. séria? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -