Dokázali si Susedia udržať kvalitu aj po 10 rokoch? | Susedia S04E01 – Sťahovanie

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Susedia 2018: Aká bola prvá epizóda štvrtej série Susedov?

Tak dlho sme na nich čakali, a túto šancu sme jednoducho nemohli premárniť. Susedia budú u nás prvým seriálom, kde vám budeme prinášať takúto mini-recenziu po každom dieli. Aspoň pre nás ale išlo v tomto konkrétnom prípade o niečo viac. Susedia boli totižto podľa nás najlepším slovenským sitcomom a na jeho návrat sme sa vyslovene tešili. Nie z nostalgie, nie preto, že konečne zapneme slovenskú telku, ale preto, lebo sme všetci vedeli, že keď skončili, tak neskončili.

Je nám jedno čo stálo za ukončením, je nám taktiež jedno, že sme to pozerali ako deti. My sme chceli vidieť slovenskú kvalitu, ktorá nám chýbala. Prišli teda Susedia ako konečne kvalitný program z našej televízie? Ani neveríte, aký som šťastný keď poviem, že áno, áno a ešte raz áno. Premiéra štvrtej série bola jednoducho vydarená, a to až tak, že jej môžu závidieť aj zahraničné seriály, ktoré sa snažia o znovuobnovenie mena.

Vedia, čo na nás funguje

Možno starší, no o nič horší!
Možno starší, no o nič horší!; Zdroj: videoarchiv.markiza.sk

Až Susedia museli prísť, aby nám ukázali správny recept na obnovu serálu. Netrepeme do 30 minút milión postáv a zápletok a nesnažíme sa všetko miešať dokopy a preplňovať obrazovku. Hocijakú zmenu, ktorú nám tento diel ukázal, je priam výtaná a obohacujúca. Je to trošku rozvinuté, je to svieže, dýcha to a hlavne, nás opäť baví. Kamera je dnes už HD, nábytok máme moderný aj telefóny sme vymenili, no v jadre ostávame rovnakí, len postavám sem tam niečo zmeníme. Nekopírujeme iba všetko čo bolo.

A tak to platí aj pri humore. Bože, ako mi ten chýbal. Toto je náš humor, robíme si srandu zo života. Vieme v ňom ísť tadiaľ aj tadiaľ, nevadí mi ideme takto. Fungovalo to vtedy a funguje aj teraz. Peter Marcin a Andy Kraus vedia čo na nás platí a tak to aj vyzerá. Toto je zábava. Nie je to len presne to isté pokračovanie, ale ani kopírovanie samých seba. „Sťahovanie“ krásne klopkalo aj na nostalgické dvierka úplne prvej epizódy, ale aj na tie nové. Vznikol nádherný mix oboch a to je presne ten recept, ako noví Susedia mali byť urobení.

Stále rovnakí

V jadre stále rovnakí
V jadre stále rovnakí; Zdroj: videoarchiv.markiza.sk

Opäť teda máme našu šablónu, že 30 minút sa musíme dostať ku maximálnej hádke a zapleteniu. No a funguje to fantasticky, keďže to je to, čo tento sitcom vždy robilo zaujímavým a jedinečným. Predstavila sa nám jedna nová postava, ktorá zatiaľ nedostala moc priestoru, no na oživenie zatiaľ fungovala. Som zvedavý, kam sa teda dostaneme ďalej, hlavne nech to ostane ako má. Nepotrebujeme tu drastický vývin každej postavy, len menšie náznaky a to je tak akurát.

Časový odstup je nakoniec sviežim privítaním. No a herci síce už sú možno trošku starší, svoje role vlastnia. Nebudem ich tu vypisovať všetci ich poznáme. Bolo tam vidieť menší strach z ich strany? Bolo, nebudeme sa tu nasilu presviedčať o opaku. 10 rokov je dlhá doba, a síce medzi nimi chémia opäť bola, ešte sa len tak približovala k tej akú poznáme. To sa spraví s ďalšími epizódami, to je jasné už teraz.

Odteraz sa tešíme na pondelky

Na ďalšie pondelky sa už teraz veľmi tešíme
Na ďalšie pondelky sa už teraz veľmi tešíme; Zdroj: videoarchiv.markiza.sk

No a po technickej stránke ak by som mal trošku rypnúť (aby som tu neznel ako najväčšia fanynka tohto seriálu), tak len do strihu. V niektorých scénkach pred strihom by jedna sekundička navyše neuškodila (a trošku si nechať čas na presun medzi scénami, nikam sa neponáhľame), ale to je k negatívam asi naozaj všetko. Naozaj neviete aký som prekvapený, že to až takto dobre zafungovalo. Ako ale spoznať, že je to naozaj také dobré?

Odmyslite si predošlé tri série, akoby sa nikdy nestali a pozrite si tento diel. Ten stojí na vlastných nohách. Ak by naozaj Susedia neexistovali, máme tu teraz televízne prekvapenie roka. Trúfnem si teda a rovno poviem, že ak to takto pôjde ďalej, bude to chcieť oveľa viac ako len 10 dielov. Pevne verím, že sa je na čo tešiť aj do budúcna. Vyzerá to tak, že nasledujúce týždne sa budeme na pondelky vskutku tešiť! A ja aspoň teraz môžem povedať, že nie meno Susedia, ale ten seriál, je naozaj späť!

Ako hodnotíte premiéru štvrtej série? Chýbali vám Susedia po 10 rokoch? Dopadlo to podľa vás tak dobre, ako vravíme? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -