5 filmov mimo Marvelu, v ktorých si strihol cameo legendárny Stan Lee

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Stan Lee a filmy mimo Marvelu

Stan Lee, tvorca veľkej časti Marvel komiksov a postáv, nás bohužiaľ opustil asi rok a pol dozadu. Za sebou ale určite nechal veľké posolstvo vo forme komiksov a komiksových filmov. Stan Lee bol známy pre Marvel filmy, v ktorých si strihol vždy malú rolu – cameo. Dnes vám ale prinášame 5 filmov, ktoré nepatria pod Marvel, a predsa sme tam Stana Leeho vidieť mohli.

Yoga Hosers (2016)

Kevin Smith, režisér tohoto filmu, už mal Stana Leeho v jednom svojom filme, tam však nešlo len o cameo, ale už o menšiu rolu. Cameo si však strihol v tomto filme, Yoga Hosers, v ktorom dve pracovníčky obchodu vypustia staroveké zlo v podobe miniatúrnych Hitlerov. V tejto konkrétnej scéne so Stanom Leem volajú 911, kde žiadajú o pomoc pred „nacistickými párkami“.

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození (2004)

Možno je to prekvapujúce, že sa Stan Lee objavil v takomto druhu filmu. Vo filme si nezahral kvôli známosti s hlavnými herečkami, ale kvôli známosti s režisérom Garrym Marshallom, ktorý ho poprosil ako kamaráta, či by si nestrihol cameo v tomto filme. Stan to urobil s radosťou a zahral si vo filme svadobného hosťa s malou znalosťou angličtiny, ktorú sa naučil len vďaka komediálnym seriálom.

Ambulancia (1990)

Ambulancia stan lee
Zdroj: moriareviews.com

Ambulancia je Béčkový film natočený režisérom Larrym Cohenom. Vo filme sme mohli vidieť hercov ako Eric Roberts (The Dark Knight) a James Earl Jones (Star Wars). Film sa točí okolo výtvarníka Marvel komiksov, ktorý sa snaží vypátrať ženu. Tú po nehode odviezla sanitka a už o nej nikto viac nepočul. Stan Lee si tam zahral cameo samého seba ako hlavného editora Marvel Comics.

Ralph búra internet (2018)

Pokračovanie úspešného animovaného filmu Ralph Rozbi-to nám ukáže všetky zákutia internetu. Ralph sa totižto spolu s kamarátkou Vanellope rozhodne ísť kúpiť na internet súčiastku pre rozbitú konzolu Vanellopinej hry. Internet je však záludne miesto. Internetovú verziu Stana Leeho možno vidieť v scéne, v ktorej malá Vanellope uteká pred vojakmi z filmovej série Star Wars.

The Concessionaires Must Die! (2017)

Tento filmový počin ma na svedomí režisérka America Young. Tá sa so Stanom pozná z jeho YouTube šou, kde hosťovala. Príbeh filmu je o skupinke zamestnancov malého divadelného kina, ktorí sa snažia zabrániť jeho zatvoreniu. Stan Lee tam hrá múdreho dedka hlavnej postavy, ktorá od neho dostáva životné rady. Pre film natočil aj úvod k traileru, ktorý si môžete pozrieť vyššie.

Stan Lee je naozaj veľkým človekom, ktorý vytvoril svet pre fanúšikov filmov aj komiksov po celom svete. Aj keď už nie je medzi nami, stále si môžeme uctiť jeho pamiatku. To spravíme tak, že si budeme vážiť to, čo vytvoril. A keď vám nebudú stačiť cameá, ktoré mal Stan Lee vo svojich Marvel filmoch, pokojne si pozrite aj filmy z tohoto článku, kde Stana tiež na chvíľku môžeme vidieť.

Ste prekvapení, že existujú aj nemarvelovské filmy, v ktorých sa objavil Stan Lee? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: therealstanlee.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -