Zomrel herec Stano Dančiak, ktorý nás roky bavil ako mimozemšťan Alf – Takto si ho pripomínajú kolegovia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zomrel Stano Dančiak

Rok 2018 si vyžiadal ďalšiu ťažkú obeť. V noci zo soboty na nedeľu zomrel v spánku v bratislavskej nemocnici legendárny slovenský herec Stano Dančiak. Herca dlhodobo trápili zdravotné problémy, ktorým nakoniec vo veku 75 rokov podľahol.

stano dančiak zomrel
Zdroj: tyzden.sk

Stano Dančiak sa narodil v Bratislave, kde študoval a začal so svojou nezabudnuteľnou hereckou kariérou. Po tom, ako absolvoval Strednú zdravotnícku školu úspešne skončil aj štúdium na VŠMU. Následne na to sa stal členom Slovenského národného divadla.

Po skončení základnej vojenskej služby sa vrátil opäť do Slovenského národného divadla. Spolu s priateľmi založili Divadlo na Korze, v ktorom pôsobil do jeho zatvorenia v roku 1971. V tomto roku sa stal členom divadla Nová scéna, kde pôsobil 20 rokov.

Napriek chorobe, ktorá ho pripravila o zrak, bol členom činohry Slovenského národného divadla. Okrem toho účinkoval aj v množstve filmov a televíznych inscenácií. Fanúšikom je známy aj ako dabingový herec, svoj hlas požičal Alfovi alebo Jurošíkovi. Stanislav Dančiak bol aj členom organizácie GEMA 93 a držiteľom množstva ocenení (Ocenenia od Zväzu slovenských spisovateľov a dramatických umelcov, Rád Pribinovho kríža). V roku 2011 bol uvedený do siene slávy.

stano dančiak zomrel
Zdroj: tivi.cas.sk

Ako si na neho zaspomínali kolegovia

Pavol Topoľský

Odišiel veľký herec. Keď som nastúpil po škole na Novú scénu, bol jeden z tých, ktorí sa ma ujali a správali sa ľudsky a kamarátsky napriek tomu, že už vtedy boli veľké hviezdy. Vždy vedel úprimne poradiť. Bol výnimočný aj svojím obrovským zmyslom pre humor. Stano je jeden z tých, na ktorých nikdy nezabudnem a vždy si na neho spomeniem. Rodine vyjadrujem úprimnú sústrasť a prajem veľa síl. (Zdroj: topky.sk)

Peter Marcin

Stanko Dančiak bol môj úplne prvý hosť v mojej prvej talkshow Spolužiaci v rádiu Twist. Bol to nezabudnuteľný zážitok pre mňa ako v podstate začínajúceho a on ako legenda slovenského herectva a hlavne humoru. Mal som tú česť s ním potom ešte spolupracovať a bolo to vždy skvelé. Úžasný herec, komik, rozprávač a fabulátor. Na jeho historkách cez pauzy medzi natáčaním či v dabingu sme sa všetci zúčastnení ohromne zabávali. Rozdával radosť a ja mu posielam pozdrav do neba. Úprimnú sústrasť rodine. (Zdroj: topky.sk)

Diana Mórová

Úprimnú sústrasť vyjadrujem celej rodine. Stanko Dančiak bol fantastický človek, geniálny herec, milujúci otec s veľkým srdcom. Nikdy na neho nezabudnem. Česť jeho pamiatke. (Zdroj: topky.sk)

stano dančiak zomrel
Zdroj: kultura.sme.sk

Zdroj: sme.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -