Ako Star Wars 9 uctí pamiatku zosnulej Carrie Fisher? Režisér Colin Trevorrow sa vyjadril!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herečku Carrie Fisher sme všetci samozrejme poznali z pôvodnej trilógie legendárnej vesmírnej ságy Star Wars. Svoju životnú rolu v úlohe princeznej Leii v ďalekej galaxii si po dlhej dobe zopakovala v roku 2015 s príchodom novej trilógie. V siedmej epizóde bola z Leii už generálka a ešte raz ju uvidíme tento december v Star Wars: Posledný Jedi. Práce na ôsmej epizóde totiž stihla dokončiť ešte pred jej tragickou smrťou pol roka dozadu.

Ako bude vyzerať budúcnosť Star Wars bez Carrie?

Podľa prehlásení filmárov a producentov má vraj Leia Organa v Epizóde VIII veľkú úlohu. Mnohí sa teda už nevedia dočkať, kým uvidia posledný herecký výkon Carrie Fisher. Generálny riaditeľ Disney taktiež už potvrdil, že jej časti ostali nezmenené a revízií sa po jej smrti nedočkal ani príbeh.

Star Wars 9 carrie fisher
Carrie Fisher nás opustila 27. decembra 2016; Zdroj: syfy.com

Fanúšikov však najviac zaujíma, ako si Lucasfilm poradí s postavou Leii v Star Wars 9. Už nejakú dobu dozadu bolo ohlásené, že štúdio nepoužije žiadne digitálne techniky, aby herečku priviedli späť ku životu. Taktiež nebudú použité žiadne nevyužité scény z predošlých natáčaní či filmových produkcií. Ako čas plynie, začína byť zjavnejšie, že v Star Wars 9 sa postava Leii pravdepodobne neobjaví vôbec. Ako diváci pravdu zatiaľ nepoznáme, no režisér Trevorrow nám chce dať vedieť aspoň to, že sa uistí, aby bola pamiatka Carrie v deviatom filme uctená.

Pri nedávnom rozhovore s portálom SWWN režisér odhalil, ako smrť herečky ovplyvnila produkciu:

Mala vo filme naozaj veľkú úlohu a ide o niečo, s čím sme sa v prvom rade museli vysporiadať emocionálne. Teraz sme sa však museli zamerať na riešenie vecí z praktického hľadiska – a docieliť, aby forma rozprávania príbehu uctila ako jej pamiatku, tak aj zachovala nažive jej dušu. Smutná realita je jednoducho taká, že sa s tým nejako musíme vysporiadať. Bolo to ťažké emocionálne i logicky a na správne riešenia sa ešte snažíme prísť. Ona (Carrie) totiž bola dôležitou súčasťou rodiny Star Wars.

zosnulá Carrie Fisher star wars 9
Zdroj: schmoesknow.com

Je ťažké povedať, ako presne chce režisér uctiť pamiatku Carrie Fisher. Je však možné, že sa filmári dokonca pokúsia postavu priamo zakomponovať do príbehu v podobe príbehu o pomste generálky. Zatiaľ je ale otvorená akákoľvek možnosť. Natáčanie deviatej epizódy sa má začať v januári roku 2018. Star Wars: Posledný Jedi si pritom pozrieme už 14. decembra 2017.

ZDROJSWNN

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -