Filmy

Objaví sa v Star Wars 9 zosnulá Carrie Fisher? Postoj štúdia ku tragickej smrti obľúbenej herečky nás teší!

Koncom minulého roku nás opustila herečka Carrie Fisher. Bola Je známa hlavne vďaka svojej roli vo filmovej sérii Star Wars. Po jej tragickej smrti v septembri sa fanúšikovia stále zaujímajú, ako to ovplyvní jej úlohu v nadchádzajúcich Star Wars filmoch. Našťastie, tohtoročnú Epizódu 8 stihla herečka dokončiť ešte pred jej smrťou. Ako to však bude so Star Wars 9? Použije štúdio Lucasfilm CGI a vráti ju ku životu pomocou počítačových efektov?

Star wars 9 carrie fisher

Carrie Fisher nás opustila 27. decembra 2016; Zdroj: screenrant.com

Nemusíme sa obávať!

Podľa Todda Fishera, brata zosnulej herečky, nie je rola Generálky Leiy Organy v ohrození. Fanúšikov určite poteší fakt, že jej úloha v The Last Jedi ostane bez zmeny. Jej brat (aj za dcéru herečky) sa dokonca vyjadril na TCM Filmovom Festivale a opísal riešenie situácie s nadchádzajúcou Epizódou IX:

Obaja sme rozmýšľali, ako jej postavu z príbehu dostať von? Odpoveď je jednoduchá, proste to nespravíme. Je súčasťou Star Wars rovnako, ako predtým a jej prítomnosť je teraz dokonca možno ešte silnejšia. Rovnako ako Obi-Wan! Mám pocit, že to sa práve deje s rolou Carrie. Jej úloha by mala pokračovať. Pre mňa je Star Wars svätým grálom rozprávania príbehu, do ktorého by sme nemali babrať.

Brat Todd Fisher a dcéra Billie Lourd dali štúdiu Lucasfilm práva využiť nepoužité zábery z predchádzajúceho natáčania. Pomocou nich bude rola herečky pokračovať bez použitia umelých počítačových efektov. Rozhodnutie rodiny a štúdia udržať Leiu ako dôležitú súčasť príbehu je múdre a ohľaduplné. Bezpochyby ukazuje rešpekt, ktorý malo štúdio voči Carrie. Jej príbeh bude pokračovať a rovnako ako Sila samotná, aj ona bude stále s nami.

Star Wars: The Last Jedi (Epizóda VIII) sa do našich kín dostane už 14.12. 2017. Dva roky na to sa na naše plátna dostane aj samotná Epizóda IX.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár