Objaví sa v Star Wars 9 zosnulá Carrie Fisher? Postoj štúdia ku tragickej smrti obľúbenej herečky nás teší!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koncom minulého roku nás opustila herečka Carrie Fisher. Bola Je známa hlavne vďaka svojej roli vo filmovej sérii Star Wars. Po jej tragickej smrti v septembri sa fanúšikovia stále zaujímajú, ako to ovplyvní jej úlohu v nadchádzajúcich Star Wars filmoch. Našťastie, tohtoročnú Epizódu 8 stihla herečka dokončiť ešte pred jej smrťou. Ako to však bude so Star Wars 9? Použije štúdio Lucasfilm CGI a vráti ju ku životu pomocou počítačových efektov?

Star wars 9 carrie fisher
Carrie Fisher nás opustila 27. decembra 2016; Zdroj: screenrant.com

Nemusíme sa obávať!

Podľa Todda Fishera, brata zosnulej herečky, nie je rola Generálky Leiy Organy v ohrození. Fanúšikov určite poteší fakt, že jej úloha v The Last Jedi ostane bez zmeny. Jej brat (aj za dcéru herečky) sa dokonca vyjadril na TCM Filmovom Festivale a opísal riešenie situácie s nadchádzajúcou Epizódou IX:

Obaja sme rozmýšľali, ako jej postavu z príbehu dostať von? Odpoveď je jednoduchá, proste to nespravíme. Je súčasťou Star Wars rovnako, ako predtým a jej prítomnosť je teraz dokonca možno ešte silnejšia. Rovnako ako Obi-Wan! Mám pocit, že to sa práve deje s rolou Carrie. Jej úloha by mala pokračovať. Pre mňa je Star Wars svätým grálom rozprávania príbehu, do ktorého by sme nemali babrať.

Brat Todd Fisher a dcéra Billie Lourd dali štúdiu Lucasfilm práva využiť nepoužité zábery z predchádzajúceho natáčania. Pomocou nich bude rola herečky pokračovať bez použitia umelých počítačových efektov. Rozhodnutie rodiny a štúdia udržať Leiu ako dôležitú súčasť príbehu je múdre a ohľaduplné. Bezpochyby ukazuje rešpekt, ktorý malo štúdio voči Carrie. Jej príbeh bude pokračovať a rovnako ako Sila samotná, aj ona bude stále s nami.

Star Wars: The Last Jedi (Epizóda VIII) sa do našich kín dostane už 14.12. 2017. Dva roky na to sa na naše plátna dostane aj samotná Epizóda IX.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -