Star Wars: Epizóda IX bude posledným filmom v Skywalkerovej sérii! Čo to znamená?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Star Wars: Epizóda IX bude posledným filmom v Skywalkerovej sérii!

- Advertis

Robiť Star Wars filmy je skutočne zložité. Pozerajú ich totižto neskutočne milujúci fanúšikovia, ktorí niekedy svoju lásku k originálu pretvoria na nenávisť k novým veciam. Čudovať sa im nemôžeme, pre niekoho môžu staré klasiky znamenať naozaj veľa a nám je jasné, že sa im nemusia páčiť nové pokračovania. V posledných rokoch je však od fanúšikov cítiť viac zlosti ako nadšenia, čo kedysi položilo aj samotného tvorcu tejto galaxie, Georga Lucasa.

Ten sa rozhodol viac s jeho ságou nemanipulovať a predal ju štúdiu Disney. „Prečo by som mal robiť ďalšie Star Wars filmy, keď ma za ne budú ľudia nenávidieť?“ vravel Lucas. Disney si teda možno myslelo, že sa svojimi filmami negatívnym ohlasom vyhnú. Avšak aj napriek veľkej priazni ich epizód od kritikov, fanúšikovia spokojní neboli. Disney sa teda rozhodlo jasne. Zatiaľ čo v roku 2015 ešte vraveli, že nevylučujú možnosť pokračovať v Skywalkerových epizódach aj po ukončení novej trilógie, s týmto je po včerajšej veľkej správe od štúdia nadobro koniec.

Žiadna Epizóda X

Star Wars: Epizóda IX bude poslednou Star Wars epizódou v Skywalkerovej ságe. Pravdepodobne si štúdio uvedomilo, že pokračovať po príbehu o tretej genrácii už nemá zmysel a rozhodli sa celé Star Wars jednoducho veľkolepo ukončiť raz a navždy. Ako ten koniec dopadne, to sa samozrejme dozvieme až v decembri budúceho roka. Myslím si ale, že niekto z vás môže byť z tejto novinky mierne zmätený. O akom konci to tu akože rozprávame? Končí Star Wars?

No, v podstate áno. Končí totižto Star Wars tak ako ho poznáme. To čo malo doteraz názov Star Wars Sága, sa mení na Skywalkerovu ságu. V roku 2019 teda uvidíme ukončenie veľkolepého príbehu o troch generáciách Skywalkerovcov – Anakina, Luka a Bena. Star Wars však ako také nekončí. Star Wars Sága ako veľký pojem sa totižto iba obohatí o úplne nové príbehy. Nebude teda už nikdy žiadna Epizóda X ani nič podobné, a už nikdy sa nevrátime do rovnakej éry v akej sme teraz boli, no čaká nás niečo úplne iné.

Nové Star Wars

Dočkáme sa kompletne nového fantasy príbehu. V novom období, v úplne inom čase, na úplne iných planétach s úplne inými postavami. O čom všetkom budú, na to si ešte počkáme. Pôjde však o kompletne nové hviezdne vojny, ktoré sa len budú odohrávať v rovnakom vesmíre. Vravíme o úplne nových Epizódach I, II, III a tak ďalej. Tie by mali začať potvrdenou novou trilógiou od Riana Johnsona a neskôr pravdepodobne filmami od tvorcov seriálu Game of Thrones, Davida Benioffa a D. B. Weissa (to však zatiaľ potvrdené nie je).

Disney teda dostane kompletne vlastný priestor na všetko bez toho, aby ich mohli fanúšikovia kritizovať. Do obdobia Skywalkerovej ságy by sme sa mali vracať len občasne a to prostredníctvom Star Wars Stories akými boli Rogue One alebo Solo. Jedno je však jasné, naše Star Wars končia a my dúfame, že v najlepšom možnom filme. Po 40 rokoch teda každý z nás dostane šancu povedať tejto ságe zbohom a bude už len na každom z vás, či sa s ňou rozlúčite v dobrom alebo v zlom.

Tešíte sa, že už o rok uvidíme úplne poslednú epizódu Skywalkerovej ságy? Dáte šancu novým Hviezdnym Vojnám? Ako si myslíte, že sa táto séria skončí a o čom budú podľa vás nové príbehy? Napíšte nám do komentárov.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť