Star Wars: Epizóda IX – Uniknuté fotky odhaľujú potenciálne spoilery!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hviezdne vojny, už aj na slovenskú známe ako Star Wars, sú najväčšou ságou všetkých čias. Nielen preto, že v roku 1977 prišla revolučná Nová nádej, ale hlavne preto, že sú jej súčasťou prakticky všetci. Disney po kúpe značky od Georgea Lucasa začalo chrliť film za filmom, čo niektorí skalní fanúšikovia považujú za chybu, no takto by sme sa na to pozerať nemali. Epizódy vydané pod velením nového Lucasfilmu totižto túto ságu predstavili nielen starým, ale aj úplne novým divákom dnešnej generácie. A práve v tom je to čaro.

Zdroj: inhdw.com

Star Wars: Epizóda IX – Uniknuté fotky

Disney má so značkou Star Wars ešte naozaj veľké plány. Ku dnešku sme sa do preďalekej galaxie vrátili už viackrát, pričom v budúcnosti ju navštívime ešte mnohokrát. Nech už však štúdio vydá akékoľvek prequely, spin-offy či úplne nové trilógie, najočakávanejšie Star Wars modernej doby to neprekoná. Nadchádzajúca Epizóda IX bude poslednou, ktorá rozpráva príbeh Skywalkerovcov. Pôjde o vyvrcholenie príbehu, ktorý si počas štyroch dekád nazbieral milióny nadšených fanúšikov.

Aj preto sú naše očakávania maximálne. Momentálne hľadáme každý čriepok informácií, ktorý nás uistí v tom, že na Epizódu IX sa čakať oplatí. Uvidíme ju síce až koncom roka, no prekvapivo sme sa o nej už celkom dosť naučili. Vieme napríklad, že príbeh sa medzi ôsmou a deviatou kapitolou posunie až o jeden rok. Taktiež sme už zistili, že pravdepodobne bude obsahovať najviac šialené momenty celej série. Toto všetko nám pomáha vytvárať si podrobnejší obrazec o Epizóde IX, pričom dnes sa k nim pridáva ďalší kúsok informácií!

star wars: epizóda ix uniknuté fotky
Zdroj: reddit.com/user/JediPaxis

Čo odhaľujú koncepty a referenčné fotky?

Na Reddite sa po únikoch z Epizód VII a VIII objavili aj úniky zo záverečnej kapitoly tejto veľkolepej ságy. Ako zistíte po bližšom preštudovaní fotky, ktorú nájdete vyššie, J.J. Abrams si pre nás chystá veľké veci. Zo začiatku ale môžeme zhrnúť, že k tým menej dôležitým patria nejaké nové bytosti a droidi, ktorí zapadajú do mytológie Star Wars. Fotky taktiež potvrdzujú úlohy dvoch hercov. Teraz už vieme, že Richard E. Grant (C) bude patriť pod First Order, zatiaľ čo Dominic Monaghan (E) bude bojovať za Resistance.

Medzi tie najvzrušujúcejšie patrí napríklad Lando Calrissian, ktorého vidíme v rovnakom oblečení, ktoré nosil vo filme Solo: A Star Wars Story. Podľa všetkého bude mať v nadchádzajúcom príbehu malú úlohu. Vidíme tiež, že Rey je kompletne oblečená v bielom, čomu ponúka kontrast Kylo Ren, ktorý si už opravil svoju helmu. Táto dvojica si teda zjavne privlastnila úlohy dobra a zla, preto bude zaujímavé, ako sa príbeh vyvinie. Vieme totiž, že bez nejakých poriadnych prekvapení sa nezaobídeme.

Star Wars: Epizóda IX
Zdroj: imgur.com

Fanúšikovia sa dohadujú, že vo istej fáze príbehu sa vynorí nová hrozba. Budú sa Rey a Kylo musieť spojiť, aby ju zastavili? Vytvoria zmiešaním bielej a čiernej nový rád „Šedých Jediov“? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: comicbook.com, reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -