Star Wars Jedi: Survivor ukazuje akciou nabitý trailer. Čaká nás ale strhujúce pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Cal Kestis versus Impérium

Tí, čo pozorne sledujú dianie hernej scény, dobre vedeli, že Star Wars Jedi: Survivor prichádza. Dostali sme krátky teaser ale gameplay bol, doposiaľ, zahalený rúchom neznáma. To už ale najnovšie neplatí. Cal Kestis predvádza svoje schopnosti rytiera Jedi a dokazuje, že so svetelným mečom uplynulé roky naozaj trénoval.

Pamätáte si ešte kedy vyšla prvotina? Bolo to v roku 2019, presnejšie na jeho konci. Písal sa pätnásty november. Náš svet ešte v tých dobách nebol zasiahnutý pandémiou, kúsok od slovenských hraníc neprebiehala vojna a najväčšou starosťou hráčov bola otázka – vyhrá na The Game Awards 2019 Death Stranding, Resident Evil 2 alebo Sekiro: Shadows Die Twice? A keďže už poznáme aj tohtoročných výhercov, môžeme skonštatovať, že FromSoftware zrejme stojí na víťaznej nohe (gratulujem, bájny Elden Ring).

Svojej nominácie sa dočkalo i Star Wars Jedi: Fallen Order a to v rámci kategórie akčná adventúra. Áno, v tom období tento projekt predstavoval svieži vánok na poli obdobných hier a pre nejedného hráča to bola náplasť proti bolesti, ktorú sme po Rise of the Skywalker všetci potrebovali. Dvojka bola pár mesiacov po úspechu prvotiny potvrdená. Ako teda pôsobí prvá plnohodnotná ukážka Star Wars Jedi: Survivor?

Star Wars Jedi: Survivor je najmä o bojovaní. Zatiaľ

Ak ste predchádzajúci projekt hrali, viete, že išiel tak trochu Souls like cestou. Koncept to bol identický, akurát ho tvorcovocia zo štúdia Respawn učinili predsa len o niečo jednoduchším. Koniec koncov, cieľová hráčska skupina Star Wars projektov je zrejme niekde inde ako hardcore zabijaci démonov a drakov.

Výzva to ale bola, dokonca, Dathomir dodnes v spánku straší mnohých. Pokračovanie bude expandovať na princípoch Fallen Order a inovovať funkčné elementy dielu minulého. Jadro zostáva rovnaké (našťastie). V koži Cal Kestisa cestujete planétami, kosíte impérium, obludy preďalekej galaxie a snažíte sa prežiť. Súbojový systém je evidentne komplikovanejší a komplexnejší. Ponúkne viacej možností a z pomerne striedmych atakov padlého rádu sa stávajú efektne pôsobiace piruety či skoky do výšky. Tempo a dynamika by sa ale meniť nemali.

Naratívna línia je aktuálne neznáma. Áno, Cal bude chcieť prežiť nadvládu Darth Vadera, s ktorým sa (za nešťastných okolností) už stretol. Čo bude ale jeho cieľom nad rámec boja s diktátorom galaxie? To momentálne nevieme a vzhľadom k tomu, že vydanie je v podstate za rohom, na odpoveď si zrejme počkáme až do vydania.

Star Wars Jedi Survivor - Cal Kestis
kotaku.com.au

The Force Awakens

Dátum vydania leakol ešte pred samotným eventom The Game Awards, kde sa projekt exkluzívne ukázal. Pokiaľ sa už teraz neviete dočkať momentu, kedy do rúk vezmete ikonický lightsaber, zapíšte si do kalendára 17. marec 2023. Vtedy preživší prichádzajú.

A kto všetko sa môže na toto akčné príbehové RPG pripraviť? Vlastníci konzol PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S. Ochudobnení nebudú ani majitelia osobných počítačov, kde bude novinka dostupná prostredníctvom platformy Steam. A keďže aktuálna generácia konzol je tu už dva roky, vývojári sa rozhodli nebrzdiť tou staršou a na old-gen tento projekt už nevyjde.

Čo hovoríte na rozsiahle odhalenie Star Wars Jedi: Survivor? Myslíte, že pokračovanie prekoná úspešnú prvotinu alebo zostane na svojej kráľovskej pozícii so štatútom favorita? Podeľte sa s nami o svoje postrehy, názory a domnienky prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -