Z legendárnej hry ‘Star Wars: Knights of the Old Republic’ sa stane filmová trilógia!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už tento december sa dočkáme ukončenia legendárnej Skywalker ságy, ktorá sa odštartovala ešte v roku 1977. Film Star Wars: The Rise of Skywalker však neukončí celú hviezdnu sériu, ale iba jednu veľkú kapitolu. Potom od roku 2022 začne nová trilógia, ktorú má na starosti režisér Rian Johnson a scenáristi seriálu Game of Thrones, David Benioff a D.B. Weiss.

Nové fotky z filmu Star Wars: The Rise of Skywalker

Okrem toho uvidíme aj dva hrané Disney+ seriály – The Mandalorian od Jona Favreau a prequel ku filmu Rogue One, ktorý sa zameria na postavu Cassiana Andora (Diego Luna). Sága Star Wars teda zatiaľ určite nekončí a to dokazuje aj [ešte] ďalšia filmová trilógia, ktorá bola práve oznámená!

Knights of the Old Republic bude filmovou trilógiou

Najnovšie informácie hovoria, že producentka filmu Avatar a tvorkyňa seriálu Altered Carbon od Netflixu práve dopisuje scenár ku filmu Knights of the Old Republic. Laeta Kalogridis bola najatá na jar roku 2018 a odvtedy vraj pracuje na niekoľkých návrhoch scenáru. Podľa všetkého by malo ísť o prvý film novej trilógie!

Knights of the Old Republic
Zdroj: polygon.com

Ide o naozaj úžasné novinky, keďže hra Star Wars: Knights of the Old Republic je dodnes považovanou za najlepšiu v celej sérii. Príbeh tejto hry siaha až 4000 rokov pred udalosti prvého Star Wars filmu (Epizóda IV – Nová nádej). Samozrejme, zameriava sa na vojnu medzi rádom Jedi a Sithmi – pričom hlavným záporákom je legendárny Darth Malak.

Mohlo by vás zaujímať: Ako vzniklo Star Wars?

Ako sme písali vyššie, o Knights of the Old Republic, alebo v skratke KOTOR, sa postará Laeta Kalogridis. Na jej scenáristickom konte má filmy ako Alita: Bojový Anjel, Terminator Genisys či Prekliaty Ostrov.

Taktiež slúžila ako producentka filmu Avatar a tvorkyňa/scenáristka úspešného seriálu Altered Carbon. Zároveň ide o prvú ženskú scenáristku v sérii Star Wars od roku 1980, kedy sa na scenári filmu Epizóda V – Impérium vracia úder podieľala Leigh Brackett.

Knights of the Old Republic
Zdroj: ign.com

Budúcnosť ságy Star Wars

Aby ste v tom mali jasno, toto sú najočakávanejšie hrané filmy a seriály, ktoré uvidíme v ságe Star Wars:

  • Nová trilógia (Star Wars X, Star Wars XI a Star Wars XII) – Pravdepodobne režisér Rian Johnson (Star Wars: Poslední Jediovia) a scenáristi David Benioff a D.B. Weiss (Game of Thrones) – Začne sa v roku 2022
  • Seriál The Mandalorian – V hlavnej úlohe Pedro Pascal (Narcos) a tvorca seriálu je Jon Favreau (Iron Man) – Vysielať sa bude na platforme Disney+
  • Prequel seriál ku filmu Rogue One – Hlavnou postavou bude Cassian Andor, ktorého stvárňuje Diego Luna (Narcos: Mexico) – Vysielať sa bude na platforme Disney+
  • Filmová trilógia Knights of the Old Republic – Scenár má na starosti Laeta Kalogridis (Prekliaty ostrov)

Mohlo by vás zaujímať: Dátumy vydania novej Star Wars trilógie

Hrali ste niekedy legendárnu hru Knights of the Old Republic? Pokiaľ áno, tak sa tešíte na jej sfilmovaný príbeh? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -