Fanúšikovia vo vytržení. Star Wars má novú vedúcu postavu, ovplyvní to celé smerovanie filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

Svetlá budúcnosť pre Star Wars?

Fantastické správy pre fanúšikov sci-fi univerza Star Wars. Režisér a scenárista Dave Filoni, ktorý sa postaral o viaceré z najväčších hitov značky, bude dohliadať na smerovanie celého univerza Star Wars, informuje Variety. Filoni patrí k dlhoročným favoritom fanúšikov a po novom bude výrazne viac zapojený vo všetkých ďalších projektoch, vrátane chystaných celovečerných filmov.

Dave Filoni je dlhoročným nadšencom Star Wars a ikonickej franšíze zasvätil takmer celý svoj profesionálny život. 49-ročný rodák z Pensylvánie začínal v roku 2008 ako scenárista Star Wars: Klonové vojny a naprieč neskoršími rokmi intenzívne spolupracoval s Georgom Lucasom. Neskôr sa výraznou mierou podieľal na vzniku ďalších kladne prijatých noviniek ako Star Wars Rebeli, Mandalorián, Boba Fett: Zákon podsvetia alebo Ahsoka.

ukážka ahsoka
Lucasfilm

Star Wars našli svojho Kevina Feiga

Filoni teraz bude pracovať ako hlavný kreatívny riaditeľ spoločnosti Lucasfilm, čo je zásadný krok pre celé ďalšie smerovanie univerza Star Wars. Filoni totiž bude mať dosah na prípravu všetkých budúcich projektov. V zásade teda bude fungovať ako Kevin Feige vo svete Marvelu. O svojej novej úlohe Filoni hovoril pre Variety.

V minulosti som bol do mnohých projektov zapojený až v ich neskorších fázach. V tejto novej úlohe sa mi v podstate otvorilo všetko, čo sa v Star Wars práve deje. Keď plánujeme budúcnosť toho, čo práve robíme, som zapojený už od úvodnej fázy. Nie som tu, aby som ľuďom hovoril, čo majú robiť. Skôr sa im budem snažiť pomôcť spraviť ten najlepší príbeh, aký chcú rozpovedať. Som niečo ako člen rady Jediov, snažím sa pomáhať naprieč celou galaxiou.

Univerzum Star Wars sa po nepresvedčivých filmoch novej trilógie začína vracať na správnu koľaj. Hlavným dôvodom je predovšetkým Mandoverse, spoločné univerzum, ktoré tvoria seriály ako Mandalorián, Boba Fett alebo Ahsoka.

Zdroj: Wikimedia

Značka sa však opäť vráti aj na veľké plátno a chystá sa rovno trojica filmov s rôznorodým zasadením. Okrem nich si fanúšikovia Star Wars prídu na svoje aj v pripravovaných televíznych novinkách ako Skeleton Crew, Acolyte alebo druhej sérii vynikajúceho seriálu Andor.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -