KVÍZ – Ktorý slávny Mandalorian zo série Star Wars si ty? Otestuj sa a zisti to!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Mandalorian kvíz

Mandaloriani sa stali slávnymi hlavne vďaka seriálu The Mandalorian. Ten v decembri minulého roku odvysielal už svoju druhú sériu a fanúšikovia sveta Star Wars so mnou určite budú súhlasiť, ak poviem, že šlo o naozaj skvelú sériu a že tento seriál patrí k vrcholom Star Wars tvorby. Pre obľúbenosť Mandalorianov sme si dokonca pre vás pripravili Mandalorian kvíz.

V ňom budete môcť zistiť, ktorý slávny Mandalorian z filmov a seriálov zo sveta Star Wars ste vy. Môže vám vyjsť jeden z jedenástich populárnych Mandalorianov, medzi nimi aj napríklad „nováčik“ Din Djarin, umelkyňa Sabine Wren alebo starý dobrý Boba Fett. Ak vám ale tento jeden kvíz nebude stačiť, môžete si spraviť aj kvíz o svetelných mečoch, ktorý nájdete na tomto odkaze.

mandaloriani
Zdroj: multiversitycomics.com

Mandaloriani

Mandaloriani sú jedným z národov vo vesmíre, ktorý sa delí na rôzne menšie klany. Väčšina Mandalorianov sú ľudia, avšak v tomto národe sa nájdu aj iné rasy. Pochádzajú z planéty Mandalore a pôvodne išlo o bojový národ, ktorý sa v boji ako jeden z mála vyrovnal aj Rádu Jediov. V čase Star Wars filmov však už veľká časť obyvateľov upustila od bojového spôsobu života.

Stále však ale existovali rôzne klany a skupiny, ktoré si zachovali tradičný spôsob života. Súčasťou toho je aj tradičné mandalorianské brnenie, ktoré bolo tradične vyrobené z beskaru, kovu, ktorý nepresekne ani svetelný meč. K brneniu patrí aj prilba. Mandalorianské brnenie môže byť rôznej farby, všetko závisí na vlastníkovi, pre akú farbu sa rozhodne.

Kvíz

Ktorý slávny Mandalorian zo série Star Wars vám vyšiel? Ste s výsledkom spokojní? Podeľte sa o neho zdieľaním na sociálnych sieťach!

Zdroj: starwars.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -