V akých Blu-Ray edíciách u nás vyjde film Star Wars: Poslední Jediovia?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Star Wars: Poslední Jediovia Blu-Ray už čoskoro aj v našich končinách!

Epizóda VIII sa juž konečne rúti do našich domácností. Minule sme vás oznamovali príchod do tých amerických, teraz sme ale na rade my. Prinášame vám teda prvé informácie ohľadom našich edícií. Koľko ich bude, ako budú vyzerať a aké budú bonusy? Nuž, musíme rovno pochváliť distribútorov, že oproti USA nemáme žiadne straty.

Koľko edícií nás teda čaká? Budú štyri. Klasické DVD, dvojdiskové Blu-Ray v dvoch verziách a 3D+2x2D Blu-Ray. Priaznivci 4K formátu si teda film aspoň zatiaľ v najlepšom rozlíšení bohužiaľ nevychutnajú. Asi sa už ale isto pýtate, prečo obyčajné Blu-Ray vyjde v dvoch verziách. Pamätáte si na siedmu epizódu? Alebo na Blu-Ray tretieho Captaina Americu? Poslední Jediovia pôjdu v ich šlapajách. Dve verzie budú mať rovnaké obaly, no budú mať na sebe odlišné „rukávy“. Môžte si teda vybrať, či chcete obal s rukávom ODBOJA alebo PRVÉHO RÁDU. Veď pozrite sa, ako budú vyzerať (v galérii nám chýba len dizajn pod rukávmi):

Ide teda o krásne nadizajnované edície, no a určite je skvelé, že rovno vychádza aj 3D verzia. Pri siedmej epizóde totižto vyšla až o niekoľko mesiacov neskôr. Poďme ale na to hlavné. Už viete, že máme dvojdiskové 2D edície, takže áno, druhý disk bude priam prepchatý bonusami. No a môžeme začať oslavovať, pretože dostaneme úplne všetky bonusy ako v USA (vrátane celovečerného dokumentu o režisérovom pohľade na tvorenie filmu). Či už teda budú stáť za to, to si povieme až pri rozbore, keď edícia vyjde. Každopádne, určite sa je na čo tešiť.

Bonusy

 • Režisér a Jediovia – Pozrite sa bližšie na intímnu a osobnú cestu scenáristu a režiséra filmu Riana Johnsona počas natáčania a zistite, aké to je vytvárať celosvetovú filmovú sériu, ktorá sa stala kultúrnym fenoménom.
 • Rovnováha Sily – Preskúmajte mytológiu Sily a zistite, prečo sa ju Rian Johnson rozhodol vo svojom filme ukázať v takom unikátnom pojatí.
 • Rozbor Scén

  • Rozdúchanie iskry: Vytváranie vesmírnych bojov – Nahliadnite bližšie a zistite ako sa tvorila epická vesmírna bitka, od zvukov, ktoré poháňajú akciu, cez praktické a digitálne efekty až po postavy, ktoré to všetko priniesli k životu.
  • Snoke a zrkadlá – Technológia snímania pohybu a Star Wars sa spájajú v detailnom procese, ktorý ukazuje ako vytvorili zlomyselného majstra záporáka.
  • Bitka na planéte Crait – Sledujte, čo všetko trebalo k tomu aby sa vytvorila neuveriteľná scéna z poslednej tretiny filmu, vrátane skákania zo skutočného sveta do toho digitálneho, opätovné animovanie chodiacich tankerov, dizajnovanie kryštálových líšiek a všeličoho iného.
 • Andy Serkis Live! (Len dnes večer) – Scenárista a režisér Rian Johnson predstavuje dve exkluzívne scény z filmu, ktoré zachycujú neuveriteľný výkon Andyho Serkisa ešte pred tým, ako z neho digitálne urobia Snokea.
 • Vystrihnuté scény – Vystrihnuté scény, ktoré si môžte vychutnať aj s komentárom Riana Johnsona.
 • Komentár – Preskúmajte film čo najhlbšie s audio-komentárom režiséra a scenáristu Rianom Johnsonom.

Star Wars: Poslední Jediovia vychádzajú na Blu-Ray a DVD už 25. apríla. Poputuje film do vašej zbierky? Čo vravíte na naše edície? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -