Star Wars: The Last Jedi prichádza na Blu-Ray! Na čo všetko sa môžme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Čo všetko nás čaká na Star Wars Poslední Jediovia Blu-Ray diskoch?

Presne tak, najkontroverznejšia Star Wars epizóda sa už rúti do našich domácností. No a tak ako pri každom filme z tohto univerza, očakávame naozaj kvalitu, ktorá sa bude krásne vyjímať na našich poličkách. Už kazety pôvodnej trilógie sľubovali jedinečný domázi zážitok. Tam dokonca prišli so špeciálnymi verziami filmu, ktoré však Star Wars fanúšikovia do dnešného dňa nenávidia.

Siedma epizóda vlani prišla s naozaj fantastickou bonusovou nádielkou. Dostali sme dokonca druhý blu-ray disk, ktorý bol priam preplnený zaujímavým bonusovým materiálom. Pri Rogue One sme tiež dostali disk navyše, no tam tvorcovia nešli až tak hlboko do vytvárania filmu. Čo nás teda čaká pri ôsmej epizóde? Pozrite si tento nový epický trailer, ktorý vás istotne zláka na kúpu tohto filmu.

2 hodiny bonusov, 14 vymazaných scén a 135 minútový dokument, ktorý rozpráva o režisérovej vízii filmu a následnom spracovaní? Presne tak, tvorcovia vedia, že ak niečo kupujeme, chceme z toho čo najviac a podľa všetkého nás opäť nesklamú. Treba zatiaľ podotknúť, že ide len o americké disky, no my nemáme dôvoriť veriť, že by nás o niečo ukrátili a nedali nám ten disk navyše. Na potvrdenie od česko-slovenského trhu si teda ešte chvíľku počkáme. Určite však u nás nerátajte s rovnakým dátumom vydania ako sa píše v traileri. Väčšinou k nám tieto tituly prídu omeškane, najnavýš o mesiac. Bonusy teda budú rozhodne veľmi zaujímavé a je jasné, že tímto chcú tvorcovia opäť ukázať, že vedia čo robili celý čas. Každopádne, ak budú naozaj také úžasné, určite sa im budeme aj tu na stránke chvíľku venovať.

Výpis bonusov:

 • The Director and the Jedi – Pozrite sa bližšie na intímnu a osobnú cestu scenáristu a režiséra filmu Riana Johnsona počas natáčania a zistite, aké to je vytvárať celosvetovú filmovú sériu, ktorá sa stala kultúrnym fenoménom.
 • Balance of the Force – Preskúmajte mytológiu Sily a zistite, prečo sa ju Rian Johnson rozhodol vo svojom filme ukázať v takom unikátnom pojatí.
 • Scene Breakdowns
  • Lighting the Spark: Creating the Space Battle – Nahliadnite bližšie a zistite ako sa tvorila epická vesmírna bitka, od zvukov, ktoré poháňajú akciu, cez praktické a digitálne efekty až po postavy, ktoré to všetko priniesli k životu.
  • Snoke and Mirrors – Technológia snímania pohybu a Star Wars sa spájajú v detailnom procese, ktorý ukazuje ako vytvorili zlomyselného majstra záporáka.
  • Showdown on Crait – Sledujte, čo všetko trebalo k tomu aby sa vytvorila neuveriteľná scéna z poslednej tretiny filmu, vrátane skákania zo skutočného sveta do toho digitálneho, opätovné animovanie chodiacich tankerov, dizajnovanie kryštálových líšiek a všeličoho iného.
 • Andy Serkis Live! (One Night Only) – Scenárista a režisér Rian Johnson predstavuje dve exkluzívne scény z filmu, ktoré zachycujú neuveriteľný výkon Andyho Serkisa ešte pred tým, ako z neho digitálne urobia Snokea.
 • Deleted Scenes – Vystrihnuté scény, ktoré si môžte vychutnať aj s komentárom Riana Johnsona.
 • Audio Commentary – Preskúmajte film čo najhlbšie s audio-komentárom režiséra a scenáristu Rianom Johnsonom.

Páčil sa vám film Star Wars: The Last Jedi? Poputuje ôsma epizóda do vašej poličky? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -