Star Wars: Poslední Jediovia zaútočilo na kiná a ohromne si zarobilo, prekoná však svojho najúspešnejšieho predchodcu? | boxOFFICE#50

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dlhé čakanie už ubehlo a konečne sme sa dočkali. Pred pár dňami mohli kiná konečne privítať neskutočne očakávaný film Star Wars: Poslední Jediovia. No a ako všetci predpokladali, najnovšia Epizóda kinami doslova otriasla a po dlhej dobe sa do sál dostavili zástupy divákov. Ako veľmi obrovskú sumu si dokázala novinka zarobiť za krátke prvé tri dni? No a o koľko viac si ešte zarobí v nadchádzajúcich týždňoch, počas ktorých bude otázne, či predbehne svojho najúspešnejšieho predchodcu? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Star Wars: Poslední Jediovia boxoffice

S prvým miestom utiekol vpred film Star Wars: Poslední Jediovia, ktorý si na domácej pôde počas otváracieho víkendu zarobil 220 miliónov. Najnovší počin patriaci do najznámejšej ságy histórie bol posledným a zároveň najočakávanejším vydaním týchto rozmerov v roku 2017, ktorému sa dokonca podarilo svoje sľuby vyplniť. Okrem jasného dôvodu na úspech sa nový Star Wars taktiež tešil z nulovej konkurencie, pričom generuje čoraz viac diskusie. Mnohí kritici oceňujú riskantné príbehové rozhodnutia, no fanúšikovia v tom tak jasno nemajú. To len docielilo, že všetci sa o najnovšiu Epizódu VIII začali zaujímať ešte viac a kiná sa naplnili tak, ako to len ide. Ak ste ešte nepostrehli náš názor, určite si prečítajte našu recenziu.

Zo stránky čísel je na tom nový Star Wars: Poslední Jediovia ohromne. Ide o snímku s piatym najväčším otváracím víkendom vôbec, no a na domácej pôde ide o druhú najplodnejšiu premiéru histórie, hneď za Epizódou VII. Od novinky sa nikdy neočakávalo, že prekoná svojho neskutočne úspešného predchodcu, no Poslední Jediovia aj tak prekvapili a celosvetovo si za prvé tri dni zarobili ohromných 450 miliónov dolárov. Už teraz je najnovší Star Wars desiatym najzárobkovejším filmom tohto roku. Čísla aj naďalej porastú rýchlym tempom s reálnym dohľadom na dvoj-miliardové tržby.

star wars: poslední jediovia recenzia
Zdroj: unboxholics.com

Tentokrát to o ostatných filmoch nebolo

Na veľmi vzdialenom druhom mieste sa nachádza Ferdinand, nový animovaný film, v ktorom hlavnú postavu dabuje John Cena. Štúdio Fox očividne nemalo záujem konkurovať s novým Star Wars, keďže pre premiéru si vybralo akurát tento víkend. Pokúsili sa tak rodinám s menšími deťmi ponúknuť alternatívu. Ferdinand sa snažil ako len mohol a za prvé tri dni si zarobil 13,3 miliónov dolárov.

Tretie miesto zaujal úspešný animák Coco s 10 miliónmi. Najnovší počin Pixaru si najviac zarobil mimo USA, pričom celosvetovo má na konte už 448,2 miliónov dolárov. Hneď za ním sa na štvrtom mieste nachádza Wonder, rodinný film s 5,4 miliónmi počas piateho víkendu. Svoj domáci zárobok si tým navýšil na 109,2 miliónov dolárov. Prvú päťku nám zakončuje Justice League, ktorý utrpel ďalšiu porážku s príchodom konkurencie. Tímovka DCEU si počas víkendu zarobila 4,1 milióna a v USA už teraz stojí na sume 219,4 miliónov dolárov – čo je menej, ako si nový Star Wars dokázal zarobiť za krátke 3 dni.

justice league
Zdroj: playbuzz.com

Päť ďalších

 

Šiestym filmom na zozname je počin Ocko je doma 2. Komediálne pokračovanie si počas víkendu zarobilo 3,8 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už pôsobivých 157,5 miliónov dolárov. Siedme miesto zaujal stále prítomný Thor: Ragnarok s 2,9 miliónmi. Najnovší hit Marvelu si doteraz celosvetovo zarobil pekných 841,7 miliónov dolárov. Na nie veľmi vzdialenom ôsmom mieste sa usadil The Disaster Artist Jamesa Franca s 2,6 miliónmi. Záujemca o filmové ocenenia má na konte 15,5 miliónov dolárov, no aj naďalej generuje pozitívne ohlasy vďaka skvelému výkonu herca.

the disaster artist boxoffice
Zdroj: collider.com

Ďalším dlho-úspešným filmom na zozname, ktorý sa stále drží v zóne skvelých zárobkov, je Vražda v Orient exprese s 2,4 miliónmi počas šiesteho víkendu. Filmový remake klasického príbehu Agathy Christie s potvrdeným pokračovaním si doteraz celkovo zarobil už 297,9 miliónov dolárov. Za ním nasleduje čoraz vážnejší záujemca a Oscara, Lady Bird, s 2,1 miliónmi na desiatom a poslednom mieste. Ocenený počin Grety Gerwig svoj domáci zárobok navýšil na 25,9 miliónov dolárov a naďalej využíva pozitívne ohlasy divákov.

  1. $220,047,000   Star Wars: The Last Jedi
  2. $13,325,000     Ferdinand
  3. $10,025,000     Coco
  4. $5,400,000       Wonder
  5. $4,170,000       Justice League
  6. $3,800,000       Daddy’s Home 2
  7. $2,981,000       Thor: Ragnarok
  8. $2,636,908       The Disaster Artist
  9. $2,470,000       Murder on the Orient Express (2017)
  10. $2,108,117       Lady Bird

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah