Ako sa v ôsmej Epizóde Star Wars rozlúčime s princeznou Leiou? Scény so zosnulou Carrie Fisher budú neuveriteľne emocionálne.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Fanúšikovia sa budú musieť na niektoré scény v nadchádzajúcom Star Wars: Poslední Jediovia bezpochyby emocionálne pripraviť. Ťažko sa bude pozerať hlavne na scény princeznej Generálky Leiy, ktorú aj v ôsmej Epizóde stvárnila zosnulá Carrie Fisher. Potom, čo po lete z Londýna do Los Angeles podľahla zástave srdca, sa fanúšikovia neustále pýtali, ako jej úmrtie ovplyvní nadchádzajúce časti novej trilógie Star Wars. Už je tomu takmer rok, čo nás herečka navždy opustila. Odvtedy sme dostali mnoho odpovedí ohľadom jej najslávnejšej postavy. Režisér Rian Johnson nám však teraz poskytuje k našim pocitom najbližšie informácie ohľadom toho, čo máme očakávať.

Princezná Leia, BB-8, Poe Dameron a Rose Tico
Zdroj: vanityfair.com

Star Wars: Poslední Jeidovia a emócie

Už dávnejšie sme sa dozvedeli, že scény, ktoré Carrie pre ôsmu Epizódu natočila, pozmenené našťastie nebudú. Jej rola však bude vzhľadom na smrť herečky bezpochyby omnoho emocionálnejšia, ako by sa pôvodne zdala byť. Toto si všimnú prevažne dlhoroční fanúšikovia najpopulárnejšej sci-fi ságy na svete. Čo však budeme pri jej scénach cítiť? O tom, ako veľmi emocionálne komplikované a silné pre milovníkov Star Wars tieto scény budú, sa rozrozprával režisér Rian Johnson:

Scény, ktoré vo filme máme, tragicky a dramaticky pozmenili kontext vzhľadom na to, že medzi nami (Carrie Fisher) už nie je, pričom je to neuveriteľne emocionálne. V budúcich mesiacoch budeme sledovať fanúšikov, ako sa vysporadúvajú so stratou, a zároveň herečku naposledy oslávia ako princeznú Leiu. Bude to naozaj intenzívne. Myslím si, že to bude veľmi smutné, no zároveň dúfam, že budeme posledný krát rozradostnení. V úlohe Generálky Leiy jej to totiž naozaj ide, z čoho som veľmi rád.

Z toho, čo Johnson vraví, sa dá vyčítať mnoho vecí. Podľa všetkého však bude aj Leia v nadchádzajúcej ôsmej Epizóde čeliť silným emocionálnym nezhodám. Zo začiatku sa totižto bude musieť zmieriť so smrťou Han Sola, ktorý zomrel rukami ich vlastného syna, Kylo Rena. Ten možno bude práve v Star Wars: Posledný Jediovia prenasledovať misiu s cieľom zbaviť života aj svoju vlastnú matku. No je však možné, ba aj pravdepodobné, že nás trailer iba schválne zavádza – z toho dôvodu nejde o nič viac, ako dohady. Treba však aj brať do úvahy návrat Lukea, ktorého Leia nevidela dlhé roky. Ako nás teda režisér varuje, mali by sme sa značne emocionálne pripraviť.

Zdroj: ps4wallpapers.com

Epizóda VIII sa do našich kín dostane už 14. decembra. Ako veľmi sa tešíte na nadchádzajúcu časť novej trilógie, ktorá bude podľa všetkého omnoho temnejšia a emocionálnejšia, ako tie predchádzajúce? 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -