Film Star Wars: Poslední Jediovia sa bude premietať aj vo vesmíre! Astronauti si ho budú môcť pozrieť priamo na palube ISS

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Star Wars: Poslední Jediovia vo vesmíre

Pri niektorých filmoch je úplne jedno, kde sa v danom momente nachádzate. Doma, v kine, v prírode alebo na veľmi výnimočnom mieste. Vo vesmíre. NASA totižto potvrdila, že astronauti o tento epický film s určitosťou neprídu. Už čoskoro si ho budú môcť pozrieť priamo na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Film Star Wars: Poslední Jediovia vám určite nemusím predstavovať. Na striebornom plátne zažil premiéru 14. decembra 2017 a v kinách sa po dlhej dobe objavila masa ľudí. Oprávnene? To už necháme na názor jednotlivca, pretože nie každému sa najnovší počin zo štúdia Disney páčil. A aký názor na ôsmy film vesmírnej ságy budú mať ľudia, ktorí sa vo vesmíre nachádzajú? To netušíme, no riešiť by sa však mala iná otázka.

Už sa určite nevedia dočkať!; Zdroj: boeing

Akým spôsobom si budú môcť astronauti vychutnať film Star Wars: Poslední Jediovia?   

Takéto niečo im umožnia buď notebooky alebo projektor, ktorý sa nachádza priamo na palube ISS. Túto zaujímavú novinku potvrdil aj úradník pre verejné otázky NASA, Dan Hout:

„Môžem potvrdiť, že tím bude môcť pozerať film priamo na obežnej dráhe ISS.“

Film, ktorý prekonal všetky hranice

Je samozrejmosťou, že ak na niečo čakáte dlhé dva roky, nechcete si to nechať ujsť. Práca ako každá iná. Aj ľudia, ktorí sa nachádzajú stovky kilometrov od Zeme si môžu vychutnať tento sci-fi zážitok. A nie je to nič nezvyčajné. Astronauti majú totižto na palube vesmírnej stanice obrovský výber filmov. Nachádzajú sa tam rôzne tituly ako napríklad Votrelci, 2001: Vesmírna Odysea a iné. No kedy sa dočkajú „premiéry“ filmu Star Wars: Poslední Jediovia? K tejto situácii sa hlbšie vyjadril Dan Hout:

„Ešte nevieme definitívne načasovanie. Zvyčajne dostanú filmy ako digitálne súbory a môžu si ich prehrať na notebooku alebo projektore, ktorý je momentálne na palube.“

Star Wars: Poslední Jediovia
Zdroj: screenrant.com

Ako môžete vidieť, je jedno kde sa nachádzate, takéto niečo jednoducho potrebujete vidieť aspoň raz. NASA to vie a preto nedá dopustiť, aby svojich ľudí ukrátila o takýto zážitok. A to by ste nemali urobiť ani vy. Film sa v kinách ešte len rozbieha a verte mi, budete šokovaní. Ak však stále váhate, prečítajte si našu recenziu a sami zistíte, či na tento filmový zážitok dostanete chuť.  

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -