Dostane milovaná postava Star Wars ďalší príbeh aj po smrti herca? Tvorcovia naznačili budúcnosť

Nenechajte si ujsť

Bude divácky favorit v Star Wars pokračovať?

Kým univerzum Marvelu sa v poslednom čase trápi, séria Star Wars po nepresvedčivých posledných filmoch naskočila na správnu koľaj a žne divácky úspech hneď niekoľkými televíznymi novinkami. Naposledy fanúšikovskú základňu bavila novinka Ahsoka, ktorá sledovala príbeh obľúbenej rytierky Jediov a jej cestu za elimináciou novej hrozby pre galaxiu. Ahsoka okrem silnej hlavnej hrdinky predstavila aj viacero zaujímavých postáv, pričom k absolútnym diváckym favoritom patril záhadný bývalý rytier Jedi Baylan Skoll.

Toho v seriáli stvárnil herec Ray Stevenson, ktorý však v máji tohto roka vo veku 58 rokov nečakane odišiel do hereckého neba. Postava Baylana Skolla tak bola poslednou, ktorú zosnulý herec stvárnil. Aj napriek menšiemu času na obrazovke Baylan Skoll dokázal vynikať a neustále vzbudzovať otázky. Nielen o jeho minulosti, ale tiež vlastných motívoch, ktoré z neho robili viac než len tradičného zloducha.

Ahsoka štvrtá epizóda
Zdroj: Disney

Divácku zvedavosť Baylan Skoll zaklincoval v poslednej epizóde, v ktorej sa úplne oddelil od svojej učenkyne a celej družiny a vybral sa nasledovať svoj vlastný osud. Posledná scéna patrila Skollovi stojacemu na ruinách chrámu starých bohov, čo naznačovalo aj ďalší osud postavy. Bude teda Baylan Skoll prítomný aj v ďalšej (pravdepodobnej) sérii Ahsoka? A chcú tvorcovia s postavou vôbec pokračovať aj po smrti hlavného hereckého predstaviteľa?

Všetko je otvorené

Na tieto otázky v rozhovore pre Vanity Fair načrtol odpoveď nový lodivod univerza Star Wars – Dave Filoni. Ten najskôr vyjadril radosť nad tým, ako veľmi sa o Rayovi a jeho postave po premiére hovorilo. Spomína tiež, že herec k stvárneniu Baylana Skolla vždy pristupoval inak ako ku tradičnému antagonistovi, keďže on sám sa tam nevnímal. Svoju postavu vnímal omnoho komplexnejšie, čo bolo na obrazovke jasne vidieť. Nový šéf Star Wars tiež povedal, že aj napriek tragickej smrti herca sa možno s postavou bude ďalej pracovať.

Je očividné, že je tu nejaký ďalší príbeh. Momentálne sme v štádiu, že čakáme a uvidíme, čo bude. S ďalším príbehom však musíme byť opatrní. Viem, že existuje úzka skupina ľudí, ktorí vedia, čo sú tie sochy zač a po čom Baylan v skutočnosti ide.

Ak sa Dave Filoni rozhodne s príbehom Baylana Skolla pokračovať, prvou reálnou možnosťou pravdepodobne bude obsadenie nového herca. Fanúšikovia už na fórach našli svojich možných favoritov, pričom Raya Stevensona by podľa nich mohli nahradiť herci ako Liev Schreiber, Russell Crowe alebo Jeffrey Dean Morgan, známy ako Negan zo série The Walking Dead. Koho by ste radi v tejto úlohe videli vy?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -