Nasadnite do vesmírnej stíhačky X-Wing v novej hre Star Wars: Squadrons od EA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hra Star Wars: Squadrons bola odhalená

Spoločnosť EA rozširuje vesmírnu sériu Star Wars o ďalší herný titul. Ich predchádzajúce tituly Star Wars Battlefront a Star Wars Battlefront II sú dodnes veľmi obľúbenými, ich najväčším problémom však boli chamtivé mechaniky EA a ich loot boxov. Koncom minulého roka prišla príbehová hra Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorú si ihneď zamilovali všetci hráči aj fanúšikovia série, ktorí nedočkavo vyhľadávajú pokračovanie.

Najmladším bratom Star Wars hier bude novinka Star Wars: Squadrons, vesmírna strieľačka z pohľadu prvej osoby. V prvom rade pôjde o multiplayer titul, no tešiť sa môžeme aj na singleplayer súboje. V hre sa staneme pilotmi tých najslávnejších vesmírnych bojových plavidiel zo sveta Star Wars. Menovite lodí ako X-Wing, A-Wing, Y-Wing, U-Wing, TIE Fighter, TIE Interceptor, TIE Bomber, a TIE Reaper.

Gameplay uvidíme už o pár dní

Hru má na starosti vývojárske štúdio Motive Montreal, ktoré v minulosti prispelo aj do titulov Battlefront II a Anthem od EA. Prvý trailer sľubuje epickú vesmírnu akciu, no žiadnych záberov priamo z hry sme sa zatiaľ nedočkali. To sa však zmení už 18. júna, kedy nám bude gameplay predstavený na live prezentácii EA Play.

Čo sa týka herných multiplayer módov, zahráme si napríklad takzvané „Fleet Battles„. V nich budeme musieť s partiou spoluhráčov zničiť hlavnú loď, no dočkáme sa aj tradičnejších módov. Singleplayer kampaň sa zas zameria na udalosti po Bitke o Endor a posadí nás do kokpitu ako squadronu pilotov Novej Republiky, tak do squadronu Galaktického Impéria.

star wars: squadrons
Zdroj: variety.com

Žiadne loot boxy a podpora cross-play

EA sa dokonca poučilo zo svojich predchádzajúcich chýb a spoločnosť sľubuje, že všetky vylepšenia a kozmetické zmeny budú dostupné čisto prostredníctvom hrania. To znamená, že by hra nemala obsahovať loot boxy. Vylepšenia budú ovplyvňovať samotnú hrateľnosť, kedže budeme na svoje lode získavať zbrane, trupy, motory, či štíty. Kozmetické zmeny nám zas povolia upraviť vzhľad kokpitu, lode či pilota podľa nášho gusta.

star wars: squadrons
Zdroj: variety.com

Hráčov nepochybne poteší aj podpora cross-play. To znamená, že si spolu budú môcť zahrať aj hráči na Xbox One, PlayStation 4 a PC. Ešte väčší pocit pilotovania vesmírnej stíhačky nám dá kompatibilita s VR headsetom pre PC a PlayStation 4. Zaujímavosťou je, že titul bol odhalený už mesiace dozadu pod názvom Project Maverick.

Vydanie hry Star Wars: Squadrons je naplánované na 2. október 2020 pre Xbox One, PlayStation 4 a PC za 39.99 amerických dolárov. Zatiaľ nie je známe, či bude hra už na jeseň dostupná aj na konzoly novej generácie, teda PlayStation 5 a Xbox One X.

Tak čo, zaujala vás táto vesmírna strieľačka a dáte jej šancu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -