Dlho očakávaná odpoveď je tu! Rian Johnson konečne prezradil, kto je spomínaný posledný Jedi!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Trochu to trvalo, no režisér Epizódy VIII konečne potvrdil, čo znamená názov najnovšieho Star Wars filmu!

Ak ste pravý Star Wars fanúšik, posledné mesiace ste určite rozmýšľali len nad jedinou vecou. Čo znamená názov ôsmej epizódy? Prakticky každý po odhalení názvu už mal pripravenú svoju teóriu. Ďalším problémom bolo samozrejme to, že sa podľa amerického názvu nevedelo, či ide o plurál alebo singulár. Nuž, doteraz sme si mysleli, že sme túto „záhadu“ vyriešili. Rian Johnson nás však práve vyviedol z omylu.

Ak si pamätáte, záhada sa zdala byť vyriešená, keď sa oznámili preložené názvy filmu. Tie naznačovali, že ide o plurál a teda správny názov by mal byť: Poslední Jediovia. Ako som však už povedal, Rian Johnson nás svojou odpoveďou prekvapil. Ten totižto vo včerajšom interview prezradil, že ide o singulár a dokonca nám aj prezradil, na koho názov odkazuje. Posledným Jediom je podľa Johnsona Luke Skywalker! No pozor, taká jednoduchá odpoveď to nebola!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=zB4I68XVPzQ]

„Máte to hneď v úvodnom texte v The Force Awakens“ povedal Johnson. Má samozrejme pravdu, otvárací text epizódy VII to presne cituje. Johnson sa však rozrozprával ďalej. „Práve teraz, je posledným Jediom Luke, samozrejme, vo filme sa s názvom bude manipulovať a všetko bude závisieť od uhľa pohľadu, no teraz, ako do príbehu vstupujeme, je posledným Jediom Luke“. Johnson nám teda konečne niečo prezradil, no zároveň nič. Je ale dobré vedieť, že názov filmu nás bude zaujímať aj počas jeho sledovania. Lucasfilm sa so svojimi fanúšikmi tento rok naozaj dobre hrá. Všetky tajomstvá však naozaj budú odhalené už o pár mesiacov.

Tešíte sa na ôsmy diel? Ste radi, že Lucasfilm sa snaží všetko udržať pod rúškom tajomstva? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -