Režisér Star Wars: The Last Jedi nás spolu s Markom Hamillom varuje ohľadom marketingu! Blíži sa niečo?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Čo nám radia Rian Johnson a Mark Hamill ohľadom marketingu na najnovší Star Wars film?

Všetci sme to zažili, všetci si to pamätáme. Marketing na siedmu epizódu Star Wars v roku 2015 bol absolútne neskutočný. Na každom rohu internetu, na bilboardoch a po celých mestách boli buď svetelné meče alebo hlavné postavy z filmu. Svet sa z toho pomaly zbláznil. Disney však vedelo čo robilo, no a práve preto sa The Force Awakens stalo s tržbami 2 miliardy a 68 miliónov tretím najzárobkovejším filmom v histórii. Nejakým spôsobom jednoducho dokázali do kín nahnať aj tých, čo doteraz Star Wars nevideli. Ako to však bude tento rok s nadchádzajúcou epizódou?

Je august a do premiéry ešte máme pár mesiacov. Bohužiaľ, ide o naozaj už len pár mesiacov. Marketing sa pomaly ale isto začína zdvíhať. Kedy odštartuje na plno? S príchodom nového traileru. No a ten už čoskoro bude klopať na dvere. Doteraz však marketing trochu stál na mieste, no nedal sa nazvať zlým. Máme prvé charakterové postavy, po týždňoch vychádzajú nové fotky, no a už je to dávnejšie, čo sme videli prvý trailer spolu s videom zo zákulisia. Všetko sa však poriadne začne už o chvíľu, no a prekvapivo nás pred týmto všetkým začali varovať 2 hlavní pracovníci Lucasfilmu.

Presne tak, nejde o nikoho iného ako režiséra Riana Johnsona a predstaviteľa jedného z najikonickejších Star Wars hrdinov, Marka Hamilla. Ak vám preklad robí problémy, tak ide o jednu prostú vec. Máme sa vyhýbať všetkému, čo teraz z marketingu vyjde. Je teda jasné, že vlna Star Wars tu bude už čoskoro. Dokážeme však odolať? Nuž, asi ako väčšina, traileru určite nie. Všetkým klipom a spotom sa však budeme usilovne vyhýbať a preto radíme, aby ste sa vyhli aj vy. Keď to vravia títo dvaja ľudia, určite ich treba poslúchnuť.

Tešíte sa na nové Star Wars? Pamätáte si marketing na siedmu epizódu? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

    • No už máme po Force Friday, čiže tento marekting už začína, no a trailer príde už v Októbri, spolu s miliónom ďalších vecí! Treba ešte trošku vyčkať :)

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -