Vieme, čo chcel Finn povedať Rey vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V tomto článku sa nachádzajú SPOILERY z filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera. Vráťte sa k nemu až po pozretí filmu.

Určite sa zhodneme na tom, že film Star Wars: Vzostup Skywalkera zanechal hneď niekoľko nezodpovedaných otázok a dier v príbehu. Ako mohol Palpatine prežiť? Ako sa Maz Kanata dostala ku Lukovému svetelnému meču? Ako si Rey vyrobila žltý svetelný meč?

Podobných otázok máme hneď niekoľko a veríme, že sa na ne postupne budeme dozvedať odpovede, podobne ako pri filme Avengers: Endgame. Jedna z nich už dokonca bola zodpovedaná – Čo chcel Finn počas filmu povedať Rey? Odpoveď na túto otázku nám dal samotný režisér a pomocný scenárista J.J. Abrams počas jedného z premietaní filmu.

Finn
Zdroj: geekgirlauthority.com

Tajomstvo filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera

V prvej tretine filmu sa Finn, Rey, Poe, Chewie, C-3PO a R2-D2 vydali na planétu Pasaana. Šli tam hľadať dlho stratenú loď, ktorá im mala prezradiť viac o výskyte Imperátora Palpatina. Na ceste k nej sa však všetci zachytili do pohyblivého piesku a mysleli, že je to ich koniec. Vtedy sa Finn snažil niečo prezradiť Rey, no nestihol to.

Keď sa potom vynorili v podzemnom tuneli, Poe sa to snažil z Finna dostať, no ten mu nič nepovedal. Vtedy sa z tejto neúprimnosti stal vtip, na ktorý sa vo filme ešte niekoľkokrát narážalo. Potom sme sa už nedozvedeli, čo mal Finn na srdci a fanúšikom neostalo nič iné, ako špekulovať. Chcel jej vyznať lásku, čo bolo načrtnuté už vo filme Sila sa prebúdza?

Režisér J.J. Abrams však prezradil, že Finn jej chcel povedať o jeho cítení Sily. Hneď niekoľkokrát počas filmu nám totiž bolo jasne naznačené, že aj bývalý Stormtrooper FN-2187 dokáže cítiť, vnímať a v malom merítku aj používať Silu. Jasným znakom bola napríklad smrť Rey v boji s Palpatinom, ktorú Finn cítil aj napriek tomu, aby ju videl.

Univerzum Star Wars nám však už veľakrát dalo najavo, že Sila prúdi každým živým organizmom. Spomeňte si napríklad na malého chlapca s metlou na konci filmu Poslední Jediovia. Z Finna sa možno nikdy nestane rytier Jedi, no film Vzostup Skywalkera potvrdil, že aj on je tzv. „Force user“.

Tiež ste si mysleli, že chce Finn vyznať Rey lásku? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -