Sony udalosť „State of Play“ priniesla veľa očakávaných herných trailerov a iné skvelé novinky

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Februárové odhalenie „State of Play“ od Sony pripravilo pre fanúšikov konzol PlayStation niekoľko skvelých noviniek. Dočkali sme sa očakávaných herných trailerov, nových exkluzivít, ako aj ďalších aktualizácií, ktoré naznačujú, že rok 2021 bude pre Sony opäť silným rokom.

Online udalosť prebehla včera o 23:00 (25. február), a ak si prezentáciu náhodou nestihol, to vôbec nevadí. V tomto článku nájdeš zhrnutie všetkých podstatných oznámení, ktoré stoja za povšimnutie a potešia nejedného vášnivého hráča.

Sony udalosť „State of Play“ potešila divákov skvelými hernými novinkami

Ako býva už vo zvyku, 33-minutová prezentácia bola plná zaujímavých noviniek, ktoré v priebehu kalendárneho roka 2021 obohatia ponuku konzolovej rodiny PlayStation. Poďme na to.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time | PS5

Legendárny Crash prichádza na PlayStation 5 v 4K rozlíšení pri 60 FPS. No neznie to úžasne? Hráči budú môcť dokonca presúvať svoje uložené dáta na PS5, ak si hru zakúpili na PS4. Aktualizácia dorazí 12. marca.

Returnal | PS5

Nová PS5 exkluzivita, ktorej príbeh znie naozaj výnimočne. Hlavnou postavou tohto sci-fi dobrodružstva je astrálna cestovateľka, ktorá sa ocitne na neznámej mimozemskej planéte. Tvojou úlohou bude skúmať temné prostredie v inej civilizácii, ktoré obývajú nie moc priateľské tvory. Hra ponúka pohľad z tretej osoby, ako aj rýchlu a nebezpečnú akciu.

Knockout City | PS4

Farebná tímovka, v ktorej sa budeš musieť vyhýbať útokom ostatných hráčov. Namiesto zbraní máš však k dispozícii „len“ špeciálne lopty a či s nimi niekoho trafíš závisí na tvojom skille. K dispozícii budú režimy 1v1 a 3v3. Hra vyjde 25. mája.

Odd World: Soulstorm | PS5, PS4

Známa hra Odd World je späť, no tentokrát s niekoľkými vylepšeniami. Vývojári do hry zakomponovali aj haptickú spätnú väzbu. Tvojou úlohou bude zachrániť 1000 pracovníkov, ktorí ti pomôžu s riešením hádaniek a v boji proti nepriateľom. Neminie ťa ani rabovanie alebo výroba predmetov. Dátum vydania padol na 6. apríl.

Solar Ash | PS5, PS4

Táto štýlová 3D plošinovka sa zameriava na pohyby, skúmanie okolia a plynulý boj. Tvorcovia vsadili na krásne herné prostredie s epickými bossmi, čo do seba zapadlo ako puzzle. Presný dátum vydania hry zatiaľ nepoznáme, ale mala by sa dostaviť neskôr v tomto roku.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach | PS5

Ikonická hororovka nás taktiež poteší príchodom na konzoly novej generácie PS5. Vývojár zmenil celý formát, takže sa priprav na hru o prežitie z pohľadu prvej osoby. A síce ti môže pripadať herné prostredie farebné a krásne, nenechaj sa oklamať. Strach ťa bude sprevádzať na každom kroku, čo sa od Freddyho a jeho partie posadnutých mechatronických bábok dalo čakať.

Kena: Bridge of Spirits | PS5, PS4

Vyzerajúc ako vytiahnutá scénka z Pixaru, táto akčná adventúra ponúka naozaj všetko pre uspokojenie hráčskych potrieb. Pripraviť sa môžeš na dlhý premakaný príbeh s rôznymi súbojmi. Okúzliť dokáže aj ohromujúca vizuálna estetika a chutní duchovní spoločníci, s ktorých pomocou budeš môcť veľmi jednoducho manipulovať s herným prostredím okolo teba.

Sifu | PS5, PS4

Čo tak na malý moment ovládať majstra bojových umení, s ktorým zažiješ hodiny zábavy? Sifu vyzerá ako brutálna akčná lahôdka, kde je každý pohyb, úder, úskok alebo odrazenie naozaj premyslené a kontrolované samotným hráčom. Podľa najnovšej ukážky to vyzerá tak, že s pribúdajúcim vekom je postava ešte silnejšia a múdrejšia. Hra dorazí neskôr v tomto roku.

Deathloop | PS5

Táto exkluzívna novinka sľubuje hrátky s časom, ktorej dej sa točí okolo dvoch hlavných postáv. S tým rozdielom, že nebudú spolupracovať, ale pôjdu si vzájomne po krku. Mechanikou hrania to miestami pripomína Dishonored, takže o štýlové superschopnosti a zbrane sa nemusíš vôbec báť. Presný dátum vydania hry zatiaľ nepoznáme.

Final Fantasy VII: Remake Intergrade | PS5

Na záver tu máme aj PS5 remake nezabudnuteľnej hry Final Fantasy VII, do ktorej sa vráti charakter Yuffie. Hra bude okrem novej kapitoly obsahovať aj lepšie textúry, hmlové efekty, osvetlenie a rýchlejší čas načítavania pri 60 FPS a 4K rozlíšení. Ak hru vlastníš na PS4, aktualizácia na PS5 ti bude ponúknutá úplne zadarmo už 10. júna.

To by bolo z online udalosti „State of Play“ všetko a verím, že si medzi vyššie spomenutými hrami našiel svojho favorita. O tvojich pocitoch sa s nami môžeš podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -