Kontroverzia: Steven Spielberg má veľký problém s Netflixom! Patria ich filmy na Oscary?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Steven Spielberg a jeho nová kontroverzia

Streamovacie služby navždy zmenili spôsob, akým „konzumujeme“ filmový a seriálový obsah. Všetko to zdanlivo pozitívne vplýva na pohodlie tých, ktorí sa akokoľvek zapájajú, vrátane samotných spoločností a ich divákov. Nesporným vodcom v tejto novej populárnej sfére je, samozrejme, Netflix. O tom vypovedajú aj ich tržby. Ako sa však ukazuje, v Hollywoode sa nachádzajú aj názory, že ich filmy nie sú až tak plnohodnotnými filmami. Zástancom toho, že Netflix nemá čo hľadať na takých Oscaroch, sa stal aj legendárny režisér Steven Spielberg!

Netflix Logo
Zdroj: idownloadblog.com

Na tohtoročnom Udeľovaní Cien Akadémie ukradlo celú šou viacero filmov. Ešte pred samotným gala večerom však všetkých ohromil nový film Alfonsa Cuaróna s názvom Roma. Tento tvorca má za sebou už mnoho veľkých produkcií. Na realizáciu svojho najnovšieho projektu si však nezvolil jedno z klasických hollywoodskych štúdií, ale Netflix. Po 10 nomináciách na Cenu Akadémie tento film odišiel domov s 3 soškami, preto sa zdalo, že všetko je v najväčšom poriadku. Vtedy však prehovoril Steven Spielberg.

Spielberg, okrem toho, že nakrútil jedny z najznámejších a najlepších filmov vôbec, zastupuje Režisérsky oddiel Akadémie v oficiálnej Správnej rade. To znamená, že je jedným z ľudí, ktorí môžu značne ovplyvniť samotné Ceny Akadémie. Všetkých nás teda zarazil, keď povedal, že filmy od Netflixu v momentálnom stave nemajú čo hľadať na Oscaroch. Takto nám jeho názor premostil hovorca Spielbergovej spoločnosti Amblin Entertainment:

Steven silno zastáva rozdiel medzi situáciami streamovacích služieb a kinosál. Poteší ho, ak sa k jeho názoru na stretnutí Správnej rady Akadémie pripoja aj ostatní. Uvidí, ako sa to vyvinie.“

Bude to tak, ako povedal pán majster Spielberg?
Zdroj: huffingtonpost.com

Spielberg v tomto boji nie je sám. V rámci Akadémie sa objavuje veľa názorov od vplyvných členov, ktorí kritizujú Netflix. Konkrétne narážajú napríklad na to, že spoločnosť minula na marketing filmu Roma až 50 miliónov dolárov, čím „ovplyvnila výsledky Oscarov.“ Podľa nich sa streamovací gigant taktiež vyhol dávno ustanoveným pravidlám Akadémie.

Máme pocit, že ak sa bude Netflix správať ako štúdio, mali by zastávať nejaký štandard. Pravidlá sa tvorili, keď si ešte nikto nevedel predstaviť takúto súčasnosť a budúcnosť. Treba to [pravidlá] trochu objasniť.“povedal jeden člen Akadémie.

roma
Zdroj: youtube.com

TV či kino film?

Najnovšia kontroverzia pokračuje po tom, čo Spielberg povedal minulé leto o tom, že Netflix patrí pod televízu:

„Keď zastanete televízny formát, je to televízny film. Ak sa vám podarí niečo dobré, určite si zaslúžite Emmy, ale nie Oscara. Nemyslím si, že filmy, ktoré len symbolicky splnili pravidlá, by mali byť kvalifikované na nomináciu na Cenu Akadémie.“

Ako sa určujú výhercovia Oscarov
Zdroj: flipboard.com

Čo si o tom myslíte? Mala by byť tvorba streamovacích služieb, konkrétne Netflixu, braná ako televízna, alebo filmová produkcia? Stretne sa s týmto problémom aj The Irishman? Na aké riešenie sa podľa vás Spielberg snaží prísť? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: indiewire.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -