Kolaborácia Stranger Things a Nike odhaľuje kolekciu tenisiek a oblečenia!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Píše sa rok 1985, je horúce leto a malé mestečko Hawkins v štáte Indiana si prechádza veľkou zmenou. Hlavné postavy seriálu nastupujú na strednú školu a otázky priateľstva a lásky sú čoraz väčšie. Počas 80. rokov zažívali značky tenisiek a oblečenia ako Nike veľký boom, museli ju mať jednoducho všetci.

Pokiaľ si chcete túto nostalgiu prežiť aj vy, kolaborácia seriálu Stranger Things a Nike vám to s radosťou umožní. O ich pripravovanej kolekcii oblečenia a tenisiek sme vás už informovali, no vtedy išlo o nepodložené informácie. Tentokrát už je kolekcia potvrdená samotným módnym a športovým gigantom, ktorý sa podelil aj o náhľad na pripravované veci.

Nike a Stranger Things
Zdroj: news.nike.com

Kolekcia Stranger Things a Nike

Tým hlavným trhákom sú siluety tenisiek Cortez, Blazer a Tailwind, ktoré v tom čase naozaj fičali. Dočkáme sa však aj oblečenia v podobe tričiek, mikín a šiltoviek. Všetky budú na sebe niesť nápis Hawkins a na niektorých vidíme aj hlavu tigra, ktorý je maskotom Hawkins High School.

Celá kolekcia bude rozdelená na dve časti, pričom tá prvá vyjde už 27. júna. Tá bude ladená v zeleno-oranžovej farebnej schéme, ktorá je typická pre strednú školu v Hawkinse. Vyzerá to tak, ako keby ste sa v 80. rokoch obliekli na americkú telesnú výchovu. Tam totižto žiadne cvičky a.k.a. jarmilky nepoznali.

Druhá časť kolekcie vyjde 1. júla a bude niesť označenie „OG Pack„. Farebná schéma bude červeno-bielo-červená na oslavu Dňa nezávislosti v roku 1985. Zaujímavosťou je, že práve tretia séria Stranger Things vyjde 4. júla, kedy sa v Amerike oslavuje Deň nezávislosti. Tak čo, ktorý kúsok z kolekcie vás zaujal najviac?

Pokiaľ vás zaujíma spojenie módy a filmov či seriálov, určite si prečítajte aj naše ďalšie články o rôznych kolaboráciach. Pozreli sme sa napríklad na Vans a Harry Potter, Adidas a Game of Thrones, Vans a Marvel či Nike a Creed II.

PS: Kolekciu so seriálom Stranger Things má aj spoločnosť H&M, ktorá je na Slovensku dostupnejšia a lacnejšia. Zaujímavé letné kúsky nájdete na ich oficiálnej stránke.

Zdroj: news.nike.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -