Koľko si detské herecké hviezdy seriálu Stranger Things zarobia za jednu epizódu? Suma vás dozaista prekvapí!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Seriál Stranger Things sa rýchlejšie, ako ktokoľvek očakával, stal ohromným hitom Netflixu v roku 2016. Divákom totižto ponúkol skvelú atmosféru osemdesiatych rokov spolu so záhadnými nadprirodzenými zážitkami. Široká verejnosť sa seriálu a jeho mystického príbehu okamžite uchytila, za čo okrem iného môže perfektné herecké obsadenie. Hrajú v ňom dlho známi veteráni ako Wynona Ryder, Matthew Modine či napríklad David Harbour, ktorý sa dávnejšie stal novým Hellboyom. Seriál samotný by však nemohol existovať nebyť neuveriteľne talentovaných detských hercov. Z nich sa po vydaní prvej série zo dňa na deň stali hviezdy. O ich talente sme sa znova mohli presvedčiť len pred pár dňami, kedy Netflix vypustil druhú sériu, ktorá ešte viac závisí od mladého hereckého obsadenia.

stranger things 2 recenzia
Zdroj: ew.com

Mladí Stranger Things herci a ich platy

Aj napriek ohromnému úspechu seriálu však mladé hviezdy nedostávajú ani zďaleka také platy, ako by mali. Zaujímavá informácia pochádza z portálu THR. Zo správy sa dozvedáme, že Finn Wolfhard (Mike), Millie Bobby Brown (Eleven), Gaten Matarazzo (Dustin) a Caleb McLaughlin (Lucas) dostali počas prvých dvoch sérií za každú epizódu len 30,000 dolárov.

Nemusíte sa však báť, zo strany tvorcov vôbec nejde o zneužívanie. Vzhľadom na to, že zo začiatku mal seriál malé očakávania, od Netflixu pochopiteľne nepripadalo do úvahy neznámym hercom zaplatiť viac. Navýšenie potom pravdepodobne nedovolili rôzne zmluvy. Na dôkaz čestnosti Netflixu však detskí herci po medzinárodnom úspechu dostali značné bonusy, ktorých presnú veľkosť nepoznáme. Po rapídnom náraste divákov na vyše 8 miliónov počas prvých dvoch týždňov po vydaní prvej časti je totižto plat hlavných postáv činiaci 30,000 dolárov smiešne miniatúrny.

Decká z Hawkinsu však ľutovať nemusíte. Hlavné herecké obsadenie totižto už dávnejšie podpísalo zmluvu na až 6 sérií, pričom predtým, ako sa začne produkcia tretej, sa majú všetci dočkať prerokovania platu. Celkom realisticky môžeme očakávať, že všetkým sa sumy navýšia niekoľkonásobne. Millie Bobby Brown (Eleven) sa však stala omnoho známejšou, ako zvyšok obsadenia. Taktiež je preto možné, že jej výplata bude ešte o niečo vyššia.

Zdroj: primissima.it

Sledujete seriál Stranger Things? Akú veľkú časť koláča si podľa vás mladé hviezdy zaslúžia, vzhľadom na to, že seriál je momentálne tým najúspešnejším, čo má Netflix v ponuke?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -