Prežil [SPOILER] koniec tretej série Stranger Things? Potitulková scéna to naznačuje!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z tretej série seriálu Stranger Things. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, tak si ho prečítajte neskôr.

Tretia séria seriálu Stranger Things z dielne Netflixu je za nami. Problémom je, že zanechala oveľa viac otázok, než na ktoré odpovedala. Vôbec po prvýkrát v histórii sme sa dočkali aj potitulkovej scény, ktorá odhaľuje ktorým smerom sa môže štvrtá séria vydať.

Tá síce zatiaľ nebola oficiálne potvrdená, no už pred nejakým časom tvorcovia hovorili, že z toho plánujú urobiť štyri série a dosť. Je teda veľká pravdepodobnosť, že práve tá ďalšia séria bude zároveň aj finálnou. Poďme sa teda pozrieť na to, aký príbeh si pre nás pripraví! Zároveň sa ponárame do vôd spoilerov, takže ďalej čítajte iba na vlastnú zodpovednosť.

Stranger Things
Zdroj: screenrant.com

Čo sa stalo v potitulkovej scéne?

Posledná epizóda tretej série nás prekvapila nemilou a emotívnou smrťou. V tajnej ruskej základni pod mestečkom Hawkins svoj život obetoval šerif Hopper, ktorý zabránil otvoreniu portálu do sveta Upside Down. Krátko po začiatku titulkov sme sa však dočkali scény, ktorá odhalila hneď niekoľko zaujímavých informácií.

Scéna sa začína exteriérovým záberom na ruské vojenské laboratórium alebo väzenie (alebo kombinácia oboch), ktoré sa nachádza na Kamčatke. Potom vidíme prestrih na dvoch ruských strážnikov, ktorí vstupujú do chránenej zóny s väzenskými celami. Jeden z nich sa postaví pred dvere a druhý mu hovorí „Nie. Nie Američana„.

Strážcovia teda z cely vytiahnú Rusa, ktorý je očividne vystrašený z toho, čo sa bude diať. Odnesú ho teda do podzemnej miestnosti, ktorá skôr pripomína klietku. Väzeň prosí o to, aby ho pustili. Jeden zo strážcov však otvorí železné dvere vnútri klietky, z ktorých vylezie bledý Demogorgon v plnej veľkosti. Monštrum vylezie, postaví sa na nohy, otvorí ústa a zaútočí na vydeseného väzňa.

Stranger Things
Zdroj: screenrant.com

Kto je spomínaný Američan?

Ruský strážca odhalil, že sa v ich zadržaní nachádza aj Američan. Ten bude mať pravdepodobne v štvrtej sérii nejakú dôležitú úlohu, inak by ho predsa nespomenuli. Takže, o koho teda ide? Najlogickejšou odpoveďou je samozrejme Jim Hopper, ktorého smrť sme koniec koncov na vlastné oči ani nevideli.

Pri výbuchu ruského stroja sme však videli aj niekoľko ľudí v ochrannom obleku, ktorých výbuch ihneď usmrtil. Je teda nejakým spôsobom možné, že Hop tieto udalosti prežil? Jeho mŕtve telo sme totiž nikdy nevideli a my dobre vieme, čo to vo filmoch alebo seriáloch znamená. Možno stroj dokáže okrem otvárania brány do iného sveta aj teleportovať

Stranger Things
Zdroj: screenrant.com

Ako sa Rusi dostali ku Demogorgonovi?

Počas celej série sme sa nedozvedeli pádny dôvod, prečo chcú Rusi znovu otvoriť bránu do sveta Upside Down. Raz sa o to už však pokúsili, no neúspešne. Vtedy (pravdepodobne) stihol do nášho sveta preniknúť aspoň jeden Demogorgon, ktorého sme videli v potitulkovej scéne. Ide o naozaj vražedného predátora, ktorý by sa im mohol hodiť do armády.

Chcú pomocou monštier ovládnuť celý svet? Do mestečka Hawkins predsa prišli preto, lebo tam brána už raz bola otvorená. Ešte stále sa ale „liečila„, takže bolo jednoduché ju znovu-otvoriť. Chcú si teda vytvoriť svoju vlastnú armádu Demogorgonov? Nuž, to sa dozvieme asi až v ďalšej sérii.

Myslíte si, že je tým uväzneným Američanom naozaj šerif Jim Hooper? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -