Ste obľúbencami strategických hier? Pozrite sa na 5 najlepších, ktoré k nám prídu v roku 2018!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Strategické hry 2018

Rok 2018 je v plnom prúde a s ním sa do sveta dostane obrovský počet hier, ktoré potešia nejedného hráča. Okrem tých starých titulov, ktoré si už môžeme užívať sa k ním pridajú nové a veľmi zaujímavé hry. V dnešnom článku nazrieme do kategórie strategických hier, ktoré by k nám mali pricestovať v priebehu tohto roka. Pustíme sa teda do tých najzaujímavejších a sami zistíte, ktoré z nich vám padnú do oka.

Frozen Synapse 2

Vývojár: Mode 7 | Dátum vydania: 2018 | Link: oficiálne stránka 

Táto hra svoje prvé vydanie zažila ešte v roku 2011, kedy sme si mohli naplno užívať jej elegantné prvky. Nájdeme v nej samozrejme aj multiplayer, v ktorom zažijete dávku dobrodružstva. Rovnako ako predchodca, aj v tejto hre budete mať pod sebou skupinu „otrokov„, ktorým môžete dávať rozkazy. Čakajú na vás aj nádherne spracované mestá, v ktorých budete prežívať nezabudnuteľné boje. Hra vyzerá naozaj zaujímavo a neostáva nič iné ako si počkať na deň, kedy si ju budeme môcť vyskúšať na vlastnej koži.

Age of Empires: Definite Edition

Vývojár: Microsoft | Dátum vydania: 2018 | Link: oficiálna stránka

Sen sa stáva skutočnosťou. Tak dlho sme čakali a smútili, až sme sa nakoniec dočkali. Všetkými obľúbená séria sa vráti v modernom prevedení a už teraz sa osobne neviem dočkať. Najväčším potešením budú však originálne soundtracky, ktoré taktiež prejdu malou úpravou. Jedinou nevýhodou tejto hry je fakt, ktorý Microsoft zavesil na svoju stránku. Hru si budete môcť totižto zahrať len v tom prípade, ak ste majiteľom operačného systému Windows 10. To však väčšine z nás určite neprekáža a verím, že si danú hru užijete tak ako tomu boli pred dávnymi rokmi.

A Total War Saga: Thrones of Britannia

Vývojár: The Creativity Assembly | Dátum vydania: 2018 | Link: oficiálna stránka

Fanúšikovia epických vojnových spracovaní si určite prídu na svoje. S touto hrou nahliadnete do histórie a určite sa priučíte veľmi zaujímavým faktom. Hra sa orientuje na obdobie víťazstvo Alfreda Veľkého proti nebojácnym vikingom v bitke pri Edingtone. Na výber budete mať tri frakcie, ktoré sú pripravené bojovať a prevziať kontrolu na Britských ostrovoch. Krajina sa v danom momente nachádza vo veľkom rozmachu a nebude jednoduché skrotiť nepriateľa, ktorý disponuje obrovskou silou. Ste pripravení? Hra má určite veľmi zaujímavý koncept, ktorý by mal zaujať a všetky zúčastnené strany by mohli byť spokojné.

Wargroove 

Vývojár: Chucklefish | Dátum vydania: 2018 | Link: oficiálna stránka

Čo môže byť lepšie ako strategická hra s prvkami klasiky? Pixelové umenie stále nevymrelo a táto hra bude toho dôkazom. Čakajú na vás 4 frakcie, z ktorých nebude jednoduché si vybrať. Každá je svojim spôsobom zaujímavá a práve v tom sa nachádza čaro tejto hry. Tejto hre by mal dať šancu každý klasik, ktorý si potrpí na kvalitu a hlavne na retro štýl, ktorý pomaly opúšťa našu planétu a taktiež aj herný svet.

Abandon Ship

Vývojár: Fireblade Software | Dátum vydania: 2018 | Link: oficiálna stránka

Pripravte sa na poriadnu dávku pirátskeho života. Dej sa zasadil do prímorskej oblasti, v ktorom však nebudú piráti vašim jediným problémom. V okolí sa totižto pohybujú aj príšery, ktoré s vami nebudú mať zľutovania. K Stačí ak si pripravíte vlastnú posádku a môžete sa vydať na morské vlny. Tam na vás čakajú námorné bitky, v ktorých budete bojovať o obrovské odmeny. Po úspešnej bitke si to môžete namieriť do prístavov, kde si svoje loďstvo môžete vylepšiť.

To je z dnešného výberu najlepších nadchádzajúcich hier roku 2018 všetko a verím, že ste medzi nimi našli aspoň jednu, ktorá dokázala zaujať. Strategické hry mali predsa len vždy svoje obrovské čaro vždy ho aj bo svojom vnútri budú mať. Vidíme sa nabudúce.  

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -