Nevyriešená záhada stratenej epizódy Simpsonovcov s názvom „Mŕtvy Bart“

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po internete už roky koluje legenda o tom, že existuje stratená epizóda Simpsonovcov s názvom „Dead Bart“, alebo v preklade „Mŕtvy Bart„. Nikdy sa však reálne nevysielala a podľa všetkého ani nikdy nebola plánovaná pre televízie. Maximálne ste o nej mohli vidieť videá na YouTube, podobné články alebo veľmi znepokojujúce zrnité video, ktoré predstavuje túto uniknutú epizódu.

Dead Bart
Zdroj: the13thfloor.tv

Stratená epizóda Simpsonovcov

Oficiálne táto časť nemá žiadne číslo, žiaden názov a jednoducho nemá existovať. Mala by byť uzavretá v trezore všetkých tajomstiev tohto seriálu, ktorých je naozaj neúrekom. Naozaj teda existuje alebo ide len o strašidelnú internetovú legendu, ktorú poznáme pod názvom „creepypasta„? Poďme sa na to pozrieť!

„Viete, akou divnou cestou Fox čísluje epizódy Simpsonovcov? Odmietajú niektoré z nich počítať, takže počet častí je nekonzistentný. Dôvodom je stratená epizóda z prvej série.“

Podľa slov anonyma je veľmi ťažké nájsť akékoľvek detaily ohľadom tejto časti. Každý, kto na nej kedysi pracoval o nej totiž odmieta hovoriť. Stratenú epizódu podľa všetkého napísal sám Matt Groening, tvorca Simpsonovcov. Počas produkcie prvej série sa vraj začal správať veľmi zvláštne. Bol veľmi tichý, vyzeral byť nervózny a nezdravý. Pokiaľ ste toto spomenuli pred niektorým z jeho kolegov, okamžite sa naštvali a zakázali vám to riešiť s Mattom.

Dead Bart
Zdroj: minutouno.com

Ľudia o tejto epizóde vôbec po prvýkrát počuli na nejakej akcii, kde prednášal animátor David Silverman. Niekto z hľadiska sa spýtal na špecifickú časť, po čom Silverman jednoducho odišiel z pódia hodiny pred koncom prezentácie. Táto epizóda mala produkčné číslo 7G06 a jej názov bol „Dead Bart“. Až neskôr vznikla časť „Moaning Lisa„, ktorá tiež dostala produkčné číslo 7G06, aby zahladila stopy po zmiznutej epizóde.

Iba jeden z fanúšikov tvrdí, že ohľadom tohto dostal odpoveď od samotného Groeninga. Zastavil ho v súkromí pri odchode z jednej fanúšikovskej akcie. Keď sa ho spýtal na túto epizódu, tvorca zbledol a začal sa triasť. Keď sa ho spýtal na bližšie detaily, Groening mal slzy na krajíčku. Schmatol kúsok papiera a napísal naň internetovú adresu, z ktorej sa epizóda dala stiahnuť.

Dead Bart
Zdroj: the13thfloor.tv

Čo sa v epizóde „Dead Bart“ stalo?

Celá táto časť je animovaná veľmi pochmúrnym spôsobom, chýbajú jej farby, je zrnitá a naozaj záhadná. Rodina Simpsonovcov v nej ide na výlet lietadlom, pričom Bart rozbije okienko a to ho vysaje von. Nasleduje naozaj realistický pohľad na jeho mŕtve telo po páde.

V druhom akte epizódy vidíme smútiacu rodinu a prestrih o rok neskôr. Homer, Marge a Lisa boli vychudnutí ako kostry a nebolo ani známky po Maggie a zvieratách. Potom sa rozhodli navštíviť Bartov hrob, pričom jeho telo ležalo pred náhrobným kameňom.

Toto je iba čiastočný opis strašidelnej epizódy, ktorej kúsky môžete nájsť aj na internete. Nikde ju však nenájdete celú, takže vám sem priložíme iba niektoré kúsky z nej. Každopádne, je „Mŕtvy Bart“ reálny a naozaj táto časť existuje?

Bohužiaľ, odpoveď znie nie. Naozaj ide o príbeh, ktorý je vytvorený špeciálne pre stránku zvanú Creepypasta. Na nej sa zdieľajú rôzne strašidelné a mysteriózne internetové legendy, pričom toto je jedna z nich. Asi najznámejšou creepypastou je všetkým známy Slender Man.

Pokiaľ ste zdatní v angličtine, celý príbeh a popis epizódy nájdete na tomto odkaze. Tak čo, verili ste niekedy o existencii tejto časti? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: creepypasta.fandom.com, syfy.com, the13thfloor.tv

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -