Stratí Bohemian Rhapsody oscarovú nomináciu? Režisér filmu čelí veľkým obvineniam!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Stratí Bohemian Rhapsody oscarovú nomináciu?

Tak predsa sa nám oscarová sezóna začína zamotávať. Síce nie v potenciálnych víťazoch, ale v dráme, ktorá sa odohráva v Hollywoode. Jasnému favoritovi divákov, filmu Bohemian Rhapsody totiž hrozí diskvalifikácia v kategórii najlepší film, keďže jeho režisér, Bryan Singer opäť čelí obvineniam zo sexuálneho zneužívania neplnoletých chlapcov. Tie vyplávali na povrch už v októbri minulého roka.

Singer sa k nim mnohokrát vyjadril, avšak od decembra na svojej sociálnej sieti mlčí a rovnako stíchol aj jeho styk s novinármi. Singer bol z podobných prestupkov obviňovaný už aj v minulosti a je veľmi zaujímavé, že narozdiel od Harveyho Weinsteina a Kevina Spaceyho, ktorým obvinenia rýchlo zničili kariéry, Singera sa takmer nedotkli. Momentálne však jeho meno robí veľké problémy jeho novému filmu, ktorý sa práve snaží zbierať filmové ocenenia.

 

Obvinenia zatiaľ spôsobili to, že film bol suspendovaný na cenách GLAAD a teraz už aj na veľkých cenách BAFTA. Síce film nebol strhnutý z kategórií, v ktorých bol nominovaný, bolo z nich vymazané meno režiséra. Tento krok je teda naozaj veľký a v nasledujúcich dňoch môže ovplyvniť aj samotné Oscary.

Ak sa rozpamätáte, keď Bohemian Rhapsody vyhral v kategórii najlepší film na Golden Globe Awards, producenti režisérovi ani nepoďakovali. Situácia teda musí byť riadne napätá. Je viac než možné, že sa pozeráme na ďalší úpadok skvelej kariéry. Singer sa totiž preslávil v roku 2000 kedy prišiel s filmom X-Men. Následne aj s jeho troma pokračovaniami – X-Men 2, X-Men: Budúca minulosť a X-Men: Apokalypsa. Na jeho konte však nájdete aj filmy Superman sa vracia a The Usual Suspects.

Myslíte si, že obvinenia spôsobia stiahnutie Bohemian Rhapsody z kategórie najlepší film? Máte radi filmy Bryana Singera? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -