Konkurenciu opäť rozdrvili Strážcovia Galaxie 2, taktiež už ale sme svedkami prvého veľkého zlyhania tohtoročnej letnej sezóny! | boxOFFICE#19

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už je za nami opäť ďalší týždeň. Tešiť sa tentokrát môžeme začať zo zdanlivého začiatku leta, s ktorým prichádzajú už takmer tropické teploty. Počasie nám taktiež pripomína, že už sme druhý týždeň oficiálne v letnej filmovej sezóne. Ide o čas v roku, počas ktorého sa do kín dostanú tie najväčšie a najočakávanejšie snímky. Tento týždeň tomu nebolo inak. Podľa očakávaní patrí prvé miesto gigantu Marvelu. Ako sa však darilo novinkám? A ktorá z nich zlyhala a je na ceste za obrovským finančným neúspechom? Nech sa páči, opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb.

Strážcovia Galaxie 2 na poli boxoffice konkurenciu valcujú aj naďalej

Na prvom mieste sú samozrejme Strážcovia Galaxie 2 s 63 miliónmi počas druhého víkendu. Ide 57% menšiu sumu, než tvoril debut. Snímka si dokázala zaistiť úspech vďaka ohromnej základni fanúšikov a pozitívnym recenziám. Aj keď je zostup záujemu o dosť strmší, ako tomu bolo pri prvom filme, stále ide o ohromný úspech. Vesmírna opera si na domácej pôde zarobila už 246,1 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už 630,6 miliónov dolárov. S príchodom očakávaných noviniek bude zaujímavé sledovať, ako sa popasuje s konkurenciou. Nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Druhé miesto obsadila nová komédia Snatched. Film, v ktorom si hlavné úlohy zahrali Amy Schumer a Goldie Hawn si za prvé tri dni zarobil 17,5 miliónov. Zárobok je celkom príjemný a štúdio môže očakávať aspoň malý zisk. Snímka zatiaľ obdržala prevažne veľmi negatívne recenzie. Za úspech teda môže film ďakovať faktu, že väčšina divákov tvorili matky a dcéry, ktoré spolu šli do kina ku príležitosti Dňa Matiek.

Na treťom mieste je ohromný neúspech Kráľ Artuš: Legenda o meči. Za prvý víkend si film zarobil iba 14,7 miliónov. Snímka sa musela v kine popasovať s konkurenciou v podobe Marvelu, čo nikdy nedopadne dobre. Kráľ Artuš mal produkčný rozpočet až 175 miliónov dolárov (suma nezahŕňa marketing), takže ide o prvé obrovské zlyhanie tohto roka. Ak sa chcete o dôvode, prečo film zlyhal dočítať viac, prečítajte si tento článok. Taktiež sa nezabudnite pozrieť na našu recenziu.

Kráľ Artuš recenzia
Zdroj: warnerbros.co.uk

Štvrté miesto obsadil Rýchlo a Zbesilo 8 s 5,3 miliónmi. Akčné pokračovanie kultovej filmovej série si v USA zarobilo už 215 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Baby Šéf. Animovaný hit štúdia DreamWorks si počas siedmeho víkendu zarobil 4,6 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšil na 132,3 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom je Kráska a Zviera s 3,8 miliónmi. Live-action remake legendárnej rozprávky štúdia Disney si v USA zarobil už neuveriteľných 493,1 miliónov dolárov.

Kráska a Zviera boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

How to be a Latin Lover sa usadil na siedmom mieste. Komédia si za víkend zarobila 3,7 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšila na 26,1 miliónov dolárov.

Filmom číslo osem je Lowriders s 2,4 miliónmi. Novinka si dokázala nájsť množstvo divákov aj napriek faktu, že je premietaná zatiaľ iba na obmedzenom počte lokácií. 

Deviate miesto patrí filmu The Circle s 1,7 miliónmi. Technologický thriller si na domácej pôde zatiaľ zarobil 18,9 miliónov dolárov.

Desiatym a posledným filmom je Baahubali 2: The Conclusion. Snímka si zarobila 1,5 milióna počas tretieho víkendu a na konte má už celkovo 18,9 miliónov dolárov.

  1. $63,007,000   Guardians of the Galaxy Vol. 2
  2. $17,500,000   Snatched
  3. $14,700,000   King Arthur: Legend of the Sword
  4. $5,301,160     The Fate of the Furious
  5. $4,600,000     The Boss Baby
  6. $3,860,000     Beauty and the Beast (2017)
  7. $3,750,000     How to be a Latin Lover
  8. $2,413,205     Lowriders
  9. $1,740,000     The Circle (2017)
  10. $1,550,000     Baahubali 2: The Conclusion

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -