Všetky cameá, ktoré ste si (ne)všimli v najnovšej komiksovke Strážcovia Galaxie 3

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery a cameá z filmu Strážcovia Galaxie 3. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Cameá vo filme Strážcovia Galaxie 3

Film Strážcovia Galaxie 3 uzatvoril ďalšiu trilógiu v rámci MCU. Šlo o emotívnu jazdu, ktorá však bola plná akcie, humoru a aj veľkého množstva postáv. Niektoré postavy boli dôležitejšie, niektoré menej, niektoré sa tam ukázali len na chvíľu. A práve na známe postavy a známych hercov, ktorí mali v Strážcovia Galaxie 3 cameá, sa pozrieme v tomto článku.

Najprv si ale ešte raz pripomeňme hlavné postavy, teda tím Strážcov, ktorých sme naposledy videli v takomto zložení. Šlo o Star-Lorda (Chris Pratt), Nebulu (Karen Gillan), Draxa (Dave Bautista), Mantis (Pom Klementieff), Rocketa (Bradley Cooper), Groota (Vin Diesel), Kraglina (Sean Gunn) a sučku Cosmo (Maria Bakalova).

Nathan Fillion ako Master Karja

Nathan Fillion strážcovia galaxie 3
Zdroj: themarysue.com

Nathan Fillion je dlhoročným priateľom Jamesa Gunna a zahral si v mnohých jeho filmoch, minimálne ako cameo. Vidieť sme ho mohli aj v prvých Strážcoch, kde prepožičal hlas jednému z väzňov, pričom ukázať sa mal aj v druhej časti ešte vo väčšej úlohe. Mal sa z neho stať Wonder Man, no Marvel tieto scény vystrihlo kvôli rovnomennému pripravovanému seriálu. Fillion si v najnovšej časti zahral Mastra Karju, šéfa ochranky v spoločnosti Orgocorp.

Jennifer Holland ako Kwol

Jennifer Holland strážcovia galaxie 3
Zdroj: comicbook.com

Manželka Jamesa Gunna, Jennifer Holland, tiež často hráva v nových projektoch svojho manžela. Na chvíľu sa tak ukázala aj v tomto filme, a to ako administrátorka spoločnosti Orgocorp menom Kwol. Holland je najviac známa ako Emilia Harcourt z konkurenčného DCEU, ktorého sa jej manžel stal nedávno šéfom spolu s Petrom Safranom.

Daniela Melchior ako Ura

Daniela Melchior strážcovia galaxie 3
Zdroj: nerdist.com

Daniela Melchior je ďalšia herečka, s ktorou predtým Gunn pracoval, a to v spomínanom DCEU. Zároveň je aj poslednou na tomto zozname, ktorá si zahrala malú úlohu ako pracovníčka v spoločnosti Orgocorp. Z herečky sa na chvíľu stala ružová zamestnankyňa Ura, ktorá pomohla Strážcom (či už za to mohol Star-Lordov šarm alebo strach je otázne). Herečka si čochvíľa zahrá aj vo filme Rýchlo a zbesilo 10.

Seth Green ako Howard the Duck

Howard the Duck
Zdroj: cinemablend.com

Čo by to bolo za film o Strážcoch Galaxie, keby sa tam neukázal aspoň na chvíľu aj Howard the Duck v podaní Setha Greena (Family Guy)? Táto postava dostala ako jedná z prvých od Marvelu neslávne známy film, pričom odvtedy sa jej radšej snažili všetci vyhnúť. No nie Gunn, ktorý ju ako easter egg či cameo schoval do všetkých troch filmov o Strážcoch.

Christopher Fairbank ako Broker

Broker strážcovia galaxie
Zdroj: nerdist.com

Toto cameo bolo naozaj prekvapivé, keďže nám ukázalo postavu ešte z prvého filmu, v ktorom sme ju tiež videli len na chvíľu. Christopher Fairbank si zahral kupca Brokera, ktorý v prvom filme chcel odkúpiť od Star-Lorda orb s Kameňom sily. Zároveň to znamená, že táto postava prežila vyhladenie Xandaru, ktoré učinil Thanos po tom, ako sa snažil získať Kameň nekonečna.

Rhett Miller ako Bzermikitokolok

Bzermikitokolok
Miller sa nachádza v strede dole s gitarou; Zdroj: marvel.com

Spevák skupiny Old 97’s menom Rhett Miller sa ukázal opäť ako mimozemský hudobník Bzermikitokolok. Vidieť sme ho mohli pri partičke pokru spolu s Howardom a Brokerom, ktorí boli spomínaní vyššie. Miller sa v tejto úlohe prvákrát ukázal v špeciáli Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál, kde hral na gitare spolu s mimozemskou kapelou, ktorej členov tvorili jeho kolegovia z reálnej skupiny.

Michael Rooker ako Yondu

Yondu Michael Rooker
Zdroj: marvelcinematicuniverse.fandom.com

Postava, vďaka ktorej bol záver druhej časti nesmierne emotívny. Bývalý vodca Ravagerov zomrel len preto, aby zachránil svojho adoptívneho syna Star-Lorda. Postava Michaela Rookera, ktorý sa mimochodom ukázal vo všetkých Gunnových filmoch, sa však nečakane vrátila na pár sekúnd aj v treťom filme ako myšlienka či predstava, vďaka ktorej sa Kraglin naučil používať pískaním navádzaný šíp, ktorý po zosnulom Yonduovi zdedil.

Ravageri

Ravagers Krugarr, Stakar Ogord, Martinex a Mainframe
Zdroj: marvelcinematicuniverse.fandom.com + vlastná úprava

Podobne ako na chvíľu v druhej časti, aj v tejto sme mohli vidieť najsilnejších kapitánov z radov Ravagerov, ktorí pomohli Strážcom dostať sa do Orgocorpu. Konkrétne šlo o Krugarra, Stakara Ogorda (Sylvester Stallone), Martinexa (Michael Rosenbaum) a Mainframe (Tara Strong, ktorá predtým v MCU dabovala aj Miss Minute). Zároveň svoje rady oproti druhému filmy rozšírili o jednu členku, Gamoru (Zoe Saldana), ktorú hneď prijali do svojej zlodejskej rodiny.

Rocketovi zvierací priatelia

Strazcovia-Galaxie-3-camea
Zdroj: slashfilm.com

Rocket je tým, kým je, kvôli pokusom, ktoré na ňom robil hlavný záporák tretieho filmu, High Evolutionary (Chukwudi Iwuji). Podobné pokusy robil aj na jeho zvieracích priateľoch a klietkových susedoch – mrožovi Teefsovi (Asim Chadhry), zajačici Floor (Mikaela Hoover) a vydre Lylle (Linda Cardellini). Lylla bola Rocketovou láskou, pričom ju dabovala herečka, ktorá v MCU stvárnila aj postavu Lauru Barton, manželku Hawkeyea.

Gregg Henry ako Jason Quill

starý otec Quill strážcovia galaxie
Zdroj: nerdist.com

Po tom, ako sa na konci filmu rozhodol Star-Lord skončiť s hrdinským životom a pohnúť sa ďalej, vyhľadal svojho starého otca na Zemi. Nevedel, či ešte žije, no nakoniec sme sa dočkali dojemného stretnutia Petra s jeho starým otcom Jasonom Quillom, ktorého stvárnil už po tretíkrát Gregg Henry. Postava sa ukázala aj na začiatku prvého filmu, aj v jednej scéne druhého filmu.

Pete Davidson ako Phlektik

Phlektik Strážcoiva Galaxie 3
Zdroj: nerdist.com

Jedným z najhoršie vyzerajúcich výtvorov hlavného antagonistu bol určite Phlektik, ktorého sa pri zachraňovaní zľakla aj samotná Mantis. Potom sa to snažila zahovoriť, ale čudesný a pokrkvaný tvor sa určite nedal prehliadnuť, hoc tam bol iba v jednej scéne. Postava mala taktiež len pár slov, no nahovoril ju známy herec Pete Davidson, ktorý tiež s Gunnom pracoval v DCEU.

Judy Greer ako War Pig

Judy Greer
Zdroj: insider.com

Herečka Judy Greer je ďalšia z tých, ktoré už predtým v MCU stvárnili nejakú postavu. Doteraz sme ju poznali ako Maggie, bývalú manželku Ant-Mana a matku Cassie. Herečka sa neukázala v nedávno vydanom filme Ant-Man a Wasp: Quantumania, čo bolo pre mnohých prekvapením. Namiesto toho však nadabovala War Pig, Evolutionarym vylepšenú horu prasacích svalov, ktorá prehrala boj s Adamom Warlockom (Will Poulter) pri únose Rocketa.

Ktoré cameo vás najviac prekvapilo? Zachytili ste ich vo filme všetky?

Zdroje: collider.com, gamesradar.com, nerdist.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -