KVÍZ – Ktorý Strážca si ty? Urob si náš kvíz a zisti to ešte pred príchodom Strážcov Galaxie 3 do našich kín

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Strážcovia Galaxie 3 KVÍZ

Koniec jednej, zhruba dekádu trvajúcej éry. Keď mal vyjsť prvý film o Strážcoch Galaxie, nikto nevedel, čo čakať. Nešlo o známe postavy a na tímové komiksovky ľudia zvyknutí veľmi neboli. No aj napriek tomu si film získal srdcia divákov a kritikov, vďaka čomu vzniklo pokračovanie, vianočný špeciál a čoskoro vyjde aj záver filmovej trilógie. Strážcovia Galaxie 3 sú o chvíľu vonku a my sme si preto pre vás pripravili tematický kvíz.

Tretí filmový počin Jamesa Gunna nemal ľahkú cestu. Po tom, čo režiséra pred pár rokmi štúdio Disney vyhodilo, za neho nevedelo nájsť náhradu. Za Gunna sa postavili aj všetci jeho hereckí kolegovia, čo napomohlo tomu, že sa režisér nakoniec vrátil späť. Natočil záver trilógie aj vianočný špeciál a momentálne okrem promovania svojho posledného MCU filmu je aj spolu s Petrom Safranom šéfom štúdia DC.

James Gunn
Zdroj: thedirect.com

Poslednýkrát uvidíme Strážcov v tomto zoskupení

Gunn končí teda nielen s MCU, ale aj so Strážcami. Tí sú na tom podobne, keďže niekoľko z hercov aj potvrdilo, že záver trilógie bude ich posledným filmom s ich postavami. Kritici aj diváci, ktorí už film stihli zhliadnuť, ho považujú za skvelý film, ktorý si stále drží humor a pre Strážcov typické prvky, no taktiež má silnú emóciu. Predsa len, lúčime sa s postavami, ktoré tu boli skoro 10 rokov.

Film by sa mal vo väčšej miere zamerať na Rocketa (Bradley Cooper), modifikovaného medvedíka čistotného, a najmä na jeho minulosť. Pokusy na ňom totiž robil hlavný záporák tretieho filmu, High Evolutionary (Chukwudi Iwuji). Možno vďaka tomu zistíme, ako sa spoznal s Grootom (Vin Diesel), teda minimálne s jeho starším a momentálne už mŕtvym predchodcom.

Strážcovia Galaxie 3
Zdroj: wallpapersden.com

Tešiť sa opäť môžeme aj na ostatných členov skupiny. Ukáže sa ich vodca Star-Lord (Chris Pratt), jeho polovičná, empatická sestra Mantis (Pom Klementieff) či metaforám a iným veciam nerozumejúci Drax (Dave Bautista). Opäť sa ukáže aj Kraglin (Sean Gunn), bývalý člen Yonduovej posádky Ravagerov, po ktorom zdedil aj piskotom navádzaný šíp.

Novým prírastkom je sučka Cosmo (Maria Bakalova), ktorá dokáže rozprávať a má psionické schopnosti. Na obrazovke sa opäť zjednotia aj dve adoptívne sestry – Nebula (Karen Gillan), členka Strážcov, a Gamora (Zoe Saldana), nová vodkyňa Ravagerov. Sestry si oproti prvým filmom „vymenili miesta“, za čo môže aj fakt, že Gamora je verziou z minulosti, ktorá k Strážcom nikdy nepatrila.

Kvíz

Aká postava vám vyšla v kvíze? Podeľte sa o svoj výsledok s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -