Vieme, ako sa (ne)bude volať film Strážcovia Galaxie 3! Uvidíme aj Thora?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po všemožných problémoch je film Strážcovia Galaxie 3 opäť v kalendári Marvel Cinematic Universe. Presný dátum vydania síce nepoznáme, no určite by mal byť súčasťou Štvrtej fázy. Jeho príchod naznačil už koniec filmu Avengers: Endgame, v ktorom sa ku základnému tímu pridal aj Thor.

Práve on by mal byť veľkou súčasťou ďalšieho dobrodružstva, ktoré sa nám pomaly ale isto odhaľuje. Začneme však samotným názvom. Práve na konci Endgame boh hromu a blesku poznamenal, že by sa ich tím mal volať Asgardians of the Galaxy. V preklade (Asgarďania Galaxie) to síce nedáva moc veľký zmysel, no v angličtine ide o peknú slovnú hračku.

Avengers: Endgame Thor
Zdroj: worldsfinestgeeks.com

Strážcovia Galaxie 3 alebo Asgardians of the Galaxy?

Možno ste o tom ani nevedeli, no v komiksoch ide o ozajstný tím. Prvý komiks, Asgardians of the Galaxy #1, vznikol v roku 2018. Súčasťou tohto vesmírneho tímu sú postavy ako napríklad Valkyrie, Thunderstrike, Skurge či Destroyer. Fanúšikovia MCU teda rozmýšľali nad tým, či sa tretia časť Strážcov Galaxie naozaj premenuje. Ohľadom tejto témy sa vyjadril samotný režisér James Gunn, ktorý odpovedal jedným slovným spojením:

„Nebojte sa.“

Väčšina fanúšikov totižto dúfa v to, že sa ich trilógia ukončí bez veľkých zmien. Iným sa zas názov Asgardians of the Galaxy páči, no všetci sa určite zhodnú na tom, že vo filme chcú vidieť Thora. Podľa všetkého teda bude názov znieť klasicky Guardians of the Galaxy Vol. 3, v slovenskom preklade Strážcovia Galaxie 3. A keďže majú Asgarďania Galaxie svoj vlastný tím a príbeh, tak si ich Marvel bude chcieť nechať do budúcna.

Asgardians of the Galaxy
Asgardians of the Galaxy; Zdroj: cbr.com

Disney a Marvel síce zatiaľ nepotvrdili prítomnosť Thora v treťom filme, no herec Chris Hemsworth by si veľmi rád zopakoval jeho božskú úlohu. Príbeh by sa mal podľa všetkého zamerať na hľadanie Gamory, ktorá v Endgame buďto utiekla, alebo sa rozplynula spolu s Thanosovou armádou. Jednou z teórií je, že (pôvodnú) mŕtvu Gamoru pôjdu hľadať do sveta Soulworld. Tým pádom by sa mohla predstaviť aj postava Adama Warlocka, ktorá bola spomenutá v potitulkovej scéne filmu Strážcovia Galaxie 2.

Film by sa mal viac zamerať aj na príbeh Rocketa Raccoona, ktorý sám režisér považuje za tragický. Spoznať by sme mali jeho lásku, vydru Lyllu, ktorú by podľa najnovších informácií mohla stvárniť Lady Gaga. Okrem iného by sme mali zistiť viac o Rocketovom pôvode, ktorý súvisí s jeho tvorcom, postavou High Evolutionary.

Ako by sa vám páčil názov Asgardians of the Galaxy? Ste zástancami pôvodného názvu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -