Pripravte sa na nový tím Strážcov Galaxie. Prečo ich neuvidíme v pôvodnej zostave?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Obľúbený tím Strážcov Galaxie lieta vesmírom Marvel Cinematic Universe od roku 2014. Práve režisér James Gunn si berie zásluhy za to, že nám bližšie predstavil vesmír a nezdržoval sa tak na planéte Zem. Po dvoch úspešných častiach prinesie aj film Strážcovia Galaxie 3, no jeho miesto na režisérskej stoličke nebolo vždy isté.

Disney ho totiž z pozície režiséra vyhodilo za nevhodné príspevky na Twitteri, ktoré napísal dlhé roky dozadu. Medzitým si našiel prácu u priamej konkurencie, pre ktorú natočil pokračovanie/reboot The Suicide Squad (2021). Nakoniec mu však štúdio dalo druhú šancu, takže sa už čoskoro presunie na pred-produkciu tretieho pokračovania Strážcov Galaxie.

strážcovia galaxie 3
Zdroj: reddit.com

O čom bude tretia časť Strážcov Galaxie?

Film Avengers: Endgame nám dal jasnú predstavu o tom, na čo sa tretí Strážcovia zamerajú. Star-Lord, Rocket Raccoon, Drax, Groot, Mantis a Nebula (možno aj Thor) sa pravdepodobne vydajú hľadať Gamoru. Jej verzia z roku 2014 totiž utiekla, keďže svojim spôsobom celý tím nikdy nespoznala.

Z dostupných informácií vieme aj to, že sa príbeh bližšie pozrie na minulosť Rocketa Raccoona, ktorý si vo filme nájde lásku. Tou by mala byť vydra Lylla, ktorú fanúšikovia komiksov veľmi dobre poznajú. Film však nepatrí do Fázy 3, ktorá sa rozprestiera naprieč rokmi 2020 a 2021. To znamená, že tretích Strážcov Galaxie uvidíme najskôr v roku 2022, možno až 2023.

James Gunn
Zdroj: screenrant.com

Ako bude ale vesmírna séria pokračovať po treťom filme? Táto otázka trápila aj zvedavého fanúšika, ktorý ju prostredníctvom Instagramu položil samotnému režisérovi. Spýtal sa, či bude film Strážcovia Galaxie 3 posledným v sérii, alebo či existuje šanca, že ich budúcnosti uvidíme viac. James Gunn odpovedal stručne a jasne:

„Pravdepodobne je mojim posledným, a pravdepodobne je posledným aj s aktuálnym tímom. Ale nikdy nevieš!“

Film Strážcovia Galaxie 4 s novým tímom

Pokiaľ teda pokračovanie Strážcovia Galaxie 4 niekedy vznikne, James Gunn jeho režisérom s veľkou pravdepodobnosťou nebude. Zaujímavou informáciou je, že by sme sa v tomto filme dočkali nového zloženia tímu, čo určite nepoteší väčšinu fanúšikov. Podobne sa však obmieňal aj tím Avengers, ktorý bol každým filmom väčší a väčší, postavy doň prichádzali a odchádzali.

Strážcovia Galaxie
Zdroj: Marvel.com

Po Endgame bude ich zloženie vyzerať diametrálne odlišne, takže aj Strážcovia Galaxie musia ísť s dobou a prirodzene sa vyvíjať. Vzhľadom na to, že štvrtý film môže prísť až niekedy v roku 2025 alebo 2026, situácia v MCU bude vyzerať úplne inak. Predstavených dovtedy budú desiatky nových postáv, z ktorých sa môže zložiť nový tím Strážcov Galaxie.

Už len v samotných komiksoch sme videli hneď niekoľko iterácií tohoto tímu. Vedeli ste o tom, že ani jedna postava zo základného tímu (Star-Lord, Gamora, Rocket, Drax a Groot) neboli v komiksoch súčasťou originálnych Strážcov Galaxie? Poďme sa teda pozrieť na niekoľko postáv, ktoré by sa v budúcnosti mohli k Strážcom pridať.

Adam Warlock

Adam Warlock
Zdroj: cbr.com

Pokiaľ ste videli potitulkovú scénu v Strážcoch Galaxie 2, možno viete, o koho ide. Ayesha v nej hovorila, že vytvorí dokonalú bytosť, ktorú nazvala Adam. Presne tak, ide o postavu menom Adam Warlock. Ten sa môže ukázať napríklad ako hlavný záporák v Strážcoch Galaxie 3. V komiksoch však táto postava vznikla úplne inak.

Adam Warlock je taktiež známy pod menom Him, a bol držiteľom Kameňa duší. Adam Warlock patrí medzi moderný tím Strážcov, a tak pravdepodobne v trojke otočí stranu a pridá sa do tímu. Kedže patrí medzi najsilnejšie postavy, radi by ste ho medzi Strážcami uvítali.

Starhawk (Stakar Ogord)

Vedeli by ste si predstaviť Stallone v základnom tíme?
Zdroj: slashfilms.com

Starhawk sa taktiež objavil v Strážcoch Galaxie 2. Tam bol však predstavený pod menom Stakar a nezahral si ho nikto iný, ako Sylvester Stallone. Vo filme bol jedným z veliteľov Ravegerov, rovnako ako bol Yondu. Bolo potvrdené, že rola Sylvestera nebola len cameom, a objaví sa aj iných filmoch.

V komiksoch patril Stakar medzi originálny a teda prvý tím Strážcov Galaxie, v ktorom bol aj spolu s Yondum. Stakar sa v komiksoch pridal ku Strážcom, pričom sa premenoval na Starhawka. Kedže vieme, že ho MCU hrá práve Stallone, tak by sme si ho základnom tíme vedeli predstaviť.

Thing

Takto vyzerajú Thingove obleky v Guardians
Zdroj: ew.com

Thinga poznáte snáď všetci. Vo filmovej verzii sme ho mohli vidieť už trikrát, a tak ho ani nemusíme predstavovať. Je jedným z najhlavnejších členov Fantastickej Štvorky. Ben Grimm, teda Thing, sa v komiksoch medzi Strážcov pridal v roku 2015 počas All New, All Different Marvel. Do tímu naozaj sadne a mne osobne sa oveľa viac páči v Strážcoch, než vo Fantastickej štvorke.

Agent Venom

Na ľavo vidíme staršiu verziu Agenta Venoma a na pravo verziu v Guardians
Zdroj: echobite.com

Flash Thompson sa incidentom stal novým hostiteľom Venoma. Flash sa po určitých udalostiach dostal na vozík, a jediná možnosť, ako môže chodiť, je keď je spojený s Venomom. S ním však môže byť spojený iba 48 hodín, potom nastanú vedľajšie účinky.

Agent Venom tak začal bojovať pre armádu a Secret Avengers. V roku 2014 sa v Marvel NOW! pripojil ku Strážcom Galaxie.

Strážcovia Galaxie
Zdroj: blastr.com

Aké zloženie by podľa vás mohol mať nový tím vo filme Strážcovia Galaxie 4? Vaše nápady nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -