Strážcovia Galaxie a Captain Marvel: Ako sú prepojení a čo nám to odhaľuje o príbehu MCU?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už len o niečo cez dva mesiace si pozrieme jeden z najočakávanejších filmov všetkých čias. Avengers: Endgame vo veľkolepom štýle zauzlia všetky doterajšie príbehy MCU. Ešte predtým si však užijeme sólovku Captain Marvel, ktorej príchod zmení všetko, čo sme doteraz vedeli. Tušili ste však, že táto postava už stihla ovplyvniť predchádzajúce filmy, aj keď sme ju doteraz nikdy nevideli? Strážcovia Galaxie a Captain Marvel sú naozaj úzko prepojení a dnes sa dozviete ako!

captain marvel super bowl trailer
Zdroj: photosgratuite.eu

Strážcovia Galaxie a Captain Marvel

Je naozaj veľa dôvodov, prečo by sme sa mali tešiť na blízku premiéru novej superhrdinky. Minule sme vám na príklad prezradili, že Captain Marvel bude najdôležitejším článkom Avengers: Endgame. Svoju neskutočnú moc však najprv rozpúta vo svojom sólovom filme, ktorý sa bude odohrávať v 90-tych rokoch, teda dlho pred doterajšími udalosťami v MCU. Prakticky pôjde o prequel celého tohto univerza. Okrem toho, že sa ukážu mladí Nick Fury a Phil Coulson, sa však zameriame na vesmírnu vojnu, ktorá trvá tísíce rokov!

V rámci galaktickej politiky sú v časoch príbehu Captain Marvel veľké vojny medzi ríšami Kree, Skrull a Xandar. Konkrétny konflikt medzi Kree a Xandarom trvá už milénia, no vo filmoch Strážcovia Galaxie sme videli niečo úplne iné. Obľúbené vesmírne tímovky nám odhalili, že tieto dve ríše znenazdania začali spolupracovať na kontroverznej dohode o mieri. Čo sa teda zmenilo počas 20 rokov medzi filmami Captain Marvel a Strážcovia Galaxie?

Ako reagujú herci zo Strážcov Galaxie na vyhadzov režiséra Jamesa Gunna
Zdroj: mfoxes.net

Koniec vojny, Ronan a Thanos

Nová kniha Stevea Behlinga s názvom Starforce on the Rise nám práve všetko vysvetlila! V príbehu sa dozvedáme, že vojská Kree začali prehrávať v bojoch s úplne inou civilizáciou (ríša Skrull), čo bol dôvod, prečo sa rozhodli o zmierenie s Xandarom. Zatiaľ čo sa front medzi nimi nemenil z dôvodov vyrovnaných úrovní technológií, Skrullovci postupne dobývali územia ríše Kree. Jednoducho sa nedokázali venovať dvom vojnám naraz. Práve preto sa velitelia vojsk Kree rozhodli o mier s Xandarom, aby mohli naplno bojovať so Skrullmi.

O prekvapivú spoluprácu týchto mocných civilizácií za začali starať tímy poverených bojovníkov, medzi ktorých patrí aj jednotka Starforce zo strany Kree. Jej členkou je okrem iných aj samotná Captain Marvel. V jej sólovke teda podľa všetkého uvidíme, ako začala samotná spolupráca medzi „jej“ rasou a rasou z Xandaru.

Captain Marvel
Zdroj: superherohype.com

Všetko to krásne nadviaže na Strážcov Galaxie, v ktorých bolo naznačené, že medzi dvoma ríšami vznikla dohoda o mieri, aby sa spoločne postavili spoločným nepriateľom – Skrullom. Tento príbeh taktiež vysvetľuje, prečo sa extrémisti ako Ronan rozhodli vziať vojnu do vlastných rúk po ukončení dlhých bojov. Aj ten sa objaví vo filme Captain Marvel a konečne tak uvidíme, ako sa kvôli kontroverznom mieri medzi ríšami Kree a Xandar vzoprel svojim nadriadeným a začal spolupracovať so samotným Thanosom.

Ste zvedaví, či nám film Captain Marvel odhalí všetky detaily o vojne a realizácii mieru medzi týmito galaktickými civilizáciami? 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -