7+ zaujímavých faktov o Strážcoch Galaxie, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V roku 2014, pred vydaním prvej časti Strážcov Galaxie nebolo veľa ľudí, čo by očakávali taký ohromný úspech. Film sa však úspechu bezpochyby dočkal. Snímka založená na relatívne neznámych komiksoch sa stala jedným z najobľúbenejších filmov fanúšikov Marvelu. Na poli boxoffice za uznania dočkal taktiež – štúdiu priniesol tisk stoviek miliónov dolárov. S príchodom dlho očakávanej druhej časti sa však pozrieme na nejaké zaujímave Strážcovia Galaxie fakty, ktoré možno neviete!

Star-Lordova loď je pomenovaná podľa herečky Alyssa Milano

Vo filme sa nachádza mnoho odkazov a referencií na pop-kultúru osemdesiatych rokov. Jednu z nich ste si ale možno nevšimli. Aj keď v komiksoch nemá loď Petera Quilla nijaké špecifické meno, vo filmoch sa volá „Milano“. Režisér James Gunn oficiálne potvrdil, že svoju loď pomenoval podľa svojej detskej lásky, taliansko-americkej herečky Alyssa Milano.

guardians of the galaxy vol 2 hudba
Zdroj: space.ca

Bradley Cooper sa pri roli Rocketa inšpiroval Joeom Pescim

Pravdepodobne už viete, že sarkastického Rocketa nadaboval herec Bradley Cooper. Štúdio pritom pôvodne plánovalo do role obsadiť hercov ako Jim Carrey alebo Adam Sandler. Čo ale možno ešte netušíte je, že sa inšpiroval prevažne hereckým výkonom Joea Pesciho vo filme Goodfellas. To dáva zmysel, pretože v oboch prípadoch ide o šialencov s malou trpezlivosťou, ktorí milujú zbrane. Čím viac nad tým budete rozmýšľať, tým viac bude podobnosť očividná.

Obľúbený Groot a odhodlanosť Vina Diesela

Samozrejme, Vin Diesel mohol prvý deň produkcie napochodovať do nahrávacieho štúdia, pár krát povedať frázu „I Am Groot“ a za 10 minút mať prácu hotovú. Ale Vin Diesel dobre vie, že je Vin Diesel. Pre každý jeden krát, čo počujeme vo filmoch Groota prehovoriť, herec frázu nahral niekoľko stokrát. Ku koncu si mohli teda zvukári ideálny tón hlasu vyberať z vyše tisícok nahrávok tých istých troch slov. Navyše, svoj hlas herec prepožičal aj pre španielsku, ruskú a čínsku verziu filmu.

Chris Pratt podstúpil ohromnú fyzickú zmenu a stal sa supermodelom

Ešte zopár rokov dozadu by nikoho nenapadlo, že z tohto „chubby“ chlapca sa stane ozajstný superhrdina. Kvôli role Star-Lorda Chris Pratt schudol 30 kilogramov behom 6 mesiacov a stal sa z neho úplne odlišný človek.

Chris Pratt
Zdroj: crazygains.com

V prvom filme sa objavila rodina režiséra Jamesa Gunna

Čo možno neviete, tak pri natáčaní filmu zastupoval postavu Rocketa, z ktorého sa v post-produkcii pomocou počítačových efektov stáva mýval Shaun Gunn – brat režiséra. Čo už ste si ale mohli všimnúť je, že Shaun si dokonca zahral jedného z členov gangu Yondua. Okrem svojho brata režisér do filmu obsadil aj svojho psa.

Nikto z filmových Strážcov Galaxie nie je pôvodným členom tímu v komiksoch

Prvý film, rovnako ako aj druhá časť sa stali omnoho väčšími hitmi, než ktokoľvek očakával. Preto ľahko zabúdame, že sú natočené podľa komiksovej predlohy, ktorú len málokto čítal. Preto možno neviete, že nikto z filmových Strážcov nie je členom originálneho tímu z komiksov. Marvel jednoducho vybral najobskurnejšie postavy a zasadil ich do skazeného sveta, do ktorého sa diváci zamilujú. A ako už vieme, štúdiu sa to naozaj vydarilo.

Strážcovia Galaxie 2 recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Rapid fire

Za zmienku ešte stoja nasledujúce fakty: scénky, v ktorých tancuje postava Groota sú zanimované podľa reálneho tanca režiséra Jamesa Gunna. V mieste Groota na sete stál poľský herec, ktorého často nahrádzal Vin Diesel vo vyvýšených topánkach. Rocket Racoon je vo filme vymodelovaný podľa špecifického mývala menom Oreo, ktorý je vo Veľkej Británii považovaný za zvieraciu celebritu. Mnoho z vtipných hlášok a vtipov spontánne vymysleli Chris Pratt a Shaun Gunn. Yondu bol v komiksoch členom Strážcov, ktorý ako zbraň používal magický luk. Josh Brolin sa v roli Thanosa inšpiroval výkonom Marlona Branda vo filme Apocalypse Now.

Dúfam, že ste sa o Strážcoch Galaxie dnes dozvedeli niečo nové. Sme si istý, že s týmto zoznamom zaujímavých faktov zapôsobíte na svojich kamarátov pri sledovaní druhej časti v kine. Ak sme na nejaké zaujímavosti zabudli, nebojte sa a podeľte sa o ne s nami!

ZDROJCINEFIX

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -