Na fotkách z nakrúcania vianočného špeciálu Strážcov Galaxie sa nachádza easter egg narážajúci na film Eternals

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Aké prepojenie majú Strážcovia Galaxie a Eternals?

Eternals patrí medzi kritikmi najnižšie hodnotené Marvel filmy, no to nemení nič na tom, že je súčasťou MCU, rovnako ako jeho postavy. V projektoch, ktoré vyšli po ňom, sa o týchto vesmírnych bytostiach či o deji filmu ale vôbec nehovorí. Nové fotky z nakrúcania jedného špeciálu to ale zmenili. Strážcovia Galaxie dostanú totiž ešte pred treťou časťou vianočný špeciál, v ktorom sa podľa fotiek z nakrúcania ukáže aj easter egg na film Eternals.

Špeciál Strážcovia Galaxie: Vianočný špeciál by mal vyjsť koncom tohto roka na Disney+, pričom sa stále ešte nakrúca. Napriek tomu, že pôjde o akýsi mostík medzi filmom Thor: Láska a hrom (v ktorom sa tieto postavy ukážu) a treťou časťou franšízy o Strážcoch, podľa režiséra Jamesa Gunna ide o rovnako dôležitý projekt. Špeciál má byť podľa slov všetkých, čo na ňom pracujú, naozaj niečím úžasným a veľkolepým.

Plagáty akčnej bollywoodskej hviezdy sa nedali prehliadnuť

Špeciál sa momentálne nakrúca v Los Angeles, konkrétne vo filmovom paláci známom pod menom TCL Chinese Theater. Ten už v MCU raz na nakrúcanie použili, konkrétne vo filme Iron Man 3. Nakrúcala sa v ňom scéna, v ktorej vybuchol jeden z členov projektu Extremis, pričom popri tom zranil Happyho Hogana (Jon Favreau). Vtipné na tom je, že rovnako ako špeciál, aj Iron Man 3 sa odohrával v čase vianočných sviatkov.

TCL Chinese Theater je teda odetý vo vianočnej výzdobe, no okrem toho je na ňom ešte jedna zaujímavá vec – plagáty s Kingom (Kumail Nanjiani). Ten je jeden z Eternalov a jeho schopnosťou je streľba energetických výbojov z rúk. Okrem toho sa ale posledných pár desiatok rokov živí ako filmový herec v Bollywoode. Plagáty na nakrúcaní teda odkazujú na jeden z jeho akčných filmov, ktorý postava natočila v MCU.

Okrem  plagátov vidno aj dvoch členov Strážcov Galaxie

Kingo ale nie je jediný. Niekoľko fanúšikov zachytilo v blízkosti tohto miesta aj dvoch členov tejto galaktickej superhrdinskej skupiny. Sú nimi Drax (Dave Bautista) a Mantis (Pom Klementieff) v plných kostýmoch. Čo sa týka toho, prečo na Vianoce táto skupina priletí na Zem, to je otázne. Naposledy sme ich totiž videli odlietať zo Zeme na konci filmu Avengers: Endgame spolu s Thorom (Chris Hemsworth). To je dôvod, prečo sa ukážu aj v jeho štvrtom sólovom filme.

Ešte pred špeciálom na konci roka tak uvidíme Star-Lorda (Chris Pratt), Groota (Vin Diesel), Rocketa (Bradley Cooper), Nebulu (Karen Gillan) a vyššie spomínané postavy v lete v kinách. Konkrétne od 7. júla 2022 v Thor: Láska a hrom. Potom sa ukážu v Strážcovia Galaxie: Vianočný špeciál a svoju cestu zakončia 4. mája 2023 v ich poslednom sólovom filme Strážcovia Galaxie 3. Teda, okrem Groota, ktorý totiž dostane vlastný animovaný seriál I am Groot.

Tešíte sa na prvý Marvel vianočný špeciál, točiaci sa okolo Strážcov Galaxie?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -