James Gunn odhalil vtip zo Strážcov Galaxie, ktorý Disney nedovolilo použiť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Vystrihnutý vtip z filmu Strážcovia Galaxie

Film Strážcovia Galaxie prišiel do MCU v roku 2014 a do Marvel filmov priniesol isté osvieženie v podobe humoru, ktorým tento film prekvital. Tvorcovia majú pri tvorbe filmov zvyčajne voľnú ruku, štúdio však do toho môže vždy niečo povedať, ak chce. James Gunn napríklad prezradil, že Strážcovia Galaxie obsahovali vtip, na ktorý mu ale štúdio Disney jasne povedalo nie.

James Gunn má so svojimi vtipmi trpkú históriu. Nedávno bol za svoje vtipy a nevhodné poznámky, ktoré napísal na internet pár rokov dozadu, vyhodený štúdiom a pre film Strážcovia Galaxie 3 sa hľadal istý čas nový režisér. Gunn sa však za svoje slová niekoľkokrát ospravedlnil a priznal, že také niečo nemal písať. Disney sa nad ním potom zľutovalo a prijalo ho naspäť ako režiséra filmu.

strážcovia galaxie 3
Zdroj: wired.com, hdqwalls.com

Čo to bolo za vtip?

Strážcovia Galaxie patria spolu s pokračovaním k najvtipnejším a najobľúbenejším filmom MCU. V oboch filmoch sa nachádzalo mnoho vtipov, avšak ako sme sa dozvedeli od samotného režiséra, niektoré boli z filmu vymazané. Režisér totižto odpovedal na správu, kde ho jeden fanúšik poprosil, aby odhalil nejakú časť zo scenára, ktorá nebola použitá. Gunn mu na to odpísal toto:

Quill: „Prišiel som z planéty vyhnancov, Billyho Kida, Bonnie a Clyda, Johna Stamosa.“
Drax: „Znie to ako miesto, ktoré by som rád navštívil.“
Quill: „Cool.“ (strih)
Drax: „A zabil tam mnoho ľudí.“

Disney ohlásil, kto bude režisérom nového filmu Strážcovia galaxie 3
Zdroj: gamesradar.com

Nie je celkom jasné, prečo sa štúdiu tento vtip nepáčil. Disney však pod svojou taktovkou vydáva skoro stále len filmy, ktoré sú prístupné aj deťom. Je preto možné, že sa im tento vtip nezdal vhodný aj pre vekovo mladšie publikum. Dôvod však nie je potvrdený a teda nie je jasné, čo naozaj stojí za tým, že sa táto replika nepoužila v konečnom filmovom spracovaní.

Strážcovia Galaxie 3

Posledný film sa zameria na udalosti po filme Avengers: Endgame. Thanos je porazený a Nebula konečne prekonala svoju minulosť a stala sa plnohodnotným členom tímu. Gamora, jej nepokrvná sestra, ja na druhú stranu mŕtva a jej verzia z minulosti utiekla niekde sama do kozmu. K Strážcom sa na ich ceste pridal aj Thor, vládca hromu, ktorý jemne súperí s Quillom o vodcovstvo skupiny.

Strážcovia galaxie vo filme Thor 4
Zdroj: screenrant.com

Príbehov, na ktoré sa môže Gunn zamerať, je neúrekom. Film sa môže zamerať na hľadanie Gamory, históriu niektorého z členov skupiny alebo na úplne nové príbehy. Je dosť možné, že vo filme uvidíme aj Adama Warlocka, ktorý sa ukázal v potitulkovej scéne druhej časti. To, kedy film uvidíme, zatiaľ nie je isté, pretože najprv musí James Gunn dokončiť prácu na filme The Suicide Squad od konkurenčného DC.

Chceli by ste tento vtip vidieť vo filme Strážcovia Galaxie? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -