Valve nám omylom ukázal novú streamovaciu platformu! Podarí sa im prekonať Twitch.tv?

Nenechajte si ujsť

Streamovacia platforma od Valve

Valve spravil veľkú chybu! Omylom nám odhalil ich streamovaciu službu, ktorá možno bude súperiť aj s gigantmi akými sú Twitch.tv alebo YouTube. Zatiaľ sme ju však nemali vidieť, keďže sa len testuje. Stránka bola hneď po zverejnení stiahnutá z obehu, no vieme, kedy sa jej zrejme dočkáme v plnej verzii!

Valve nám predstavuje niečo nové!

Pavel Djundik, ktorý zrejme aj pracuje vo Valve, včera nadránom pridal jednoduchý post, ktorý obsahoval len link na stránku Steam.tv. Po jeho otvorení bola stránka prázdna, no do pár hodín nabehol originálny web, kde prebiehal stream známeho Dota 2 turnaja. Nakoniec sa potvrdilo, že to nie je žiadna falošná informácia, ale naozaj pravda. Malo to byť len menšie testovanie, ktoré však nevyšlo ako malo, a dozvedeli sa o tom aj ľudia z vonku.

Ak všetko pôjde ako má, malo by ísť o streamovaciu službu, ktorá zatiaľ bude len na International 2018 Dota 2 turnaj – a jeho hlavný stage. Po ňom možno budeme môcť aj my neobmedzene streamovať naše hry, ktoré vlastníme na známej platforme Steam.

Steam.tv
Zdroj: steamcommunity.com

Môže nová platforma Steamu pomôcť?

Ešte pred pár dňami sme vás informovali, že Discord bude mať nový obchod s hrami, ktorý by mohol byť vážnou konkurenciou pre Steam, no po tom, čo si pre nás chystá Valve, to bude ťažšie. Ak by sa streamovacia platforma podarila, určite by to prinieslo nových zákazníkov a streamerov.

Ako vyzerá Steam.tv?

Stránka sama o sebe vyzerá celkom pekne, moderne. Podľa mňa až možno veľmi napodobňuje Twitch, ale musíme brať v ohľad na to, že to stále nie je plná verzia. Podľa toho, čo sme sa dozvedeli, je možné, že finále Dota 2 turnaja budete sledovať aj v takomto prostredí:

Steam.tv
Zdroj: pcgamer.com

Čo hovoríte na novú službu, ktorú bude Valve ponúkať? Myslíte si, že dokáže zaujať divákov a prekonať Twitch.tv? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -