Apple oznamuje streamovaciu službu, ktorou chcú prekonať Netflix! Podarí sa im to?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ak ste v dnešnej dobe veľká a úspešná spoločnosť, ktorá ešte nemá vlastnú streamovaciu službu, čo vlastne robíte?! Je pravda, že produkciu a streamovanie obsahu miereného na odberateľov spopularizoval Netflix. Dnes už však existuje množstvo ďalších možností ako Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO atď. Ku nim sa už čoskoro pridá aj najväčší konglomerát tohto priemyslu so službou Disney+. Prišiel však čas, aby sa do hry zapojili aj iné spoločnosti, ako napríklad taký Apple.

streamovacia služba apple tv+
Zdroj: lifehacker.com

Streamovacia služba Apple TV+

Spoločnosť Apple včera (25. marca) usporiadala ďalšiu špeciálnu prezentáciu noviniek, ktoré pre svojich zákazníkov chystajú. V Sále Stevea Jobsa nám tento technologický líder predstavil ďalšie ciele – dobyť aj zábavný priemysel. To by pre nich s poriadnou investíciou nemuselo byť problém a služby ako vyššie spomenutý Netflix či Disney+ môžu očakávať veľkú konkurenciu.

Nová streamovacia služba sa bude volať Apple TV+, pričom spoločnosť ju oficiálne spustí už v máji popri veľkej aktualizácii aplikácie Apple TV. Pôjde o prémiovú službu, ktorá bude v jednom predplatnom spájať Amazon Prime, Hulu či PlayStation Vue. Apple TV+ popri tom divákom poskytne aj klasické televízne kanály, ako aj obsah z priamej produkcie Apple. O samotné oznámenie sa postaral Tim Cook, ktorý povedal toto:

Milujeme televíziu. Je to viac ako len zábava, je to kultúra.“

streamovacia služba apple tv+
Na podujatí rozprával aj režisér Steven Spielberg; Zdroj: ew.com

Apple ukázal aj predbežný plán na exkluzívny obsah, ktorý si diváci pozrú len cez Apple TV+. V televíznych programoch rôznych druhov sa objavia známi herci ako Chris Evans, Reese Witherspoon a ďalší, pričom o produkciu mnohých z nich sa postarajú mená ako Steven Spielberg, Taika Waititi, M. Night Shyamalan a ďalší. Sme zvedaví, čo Apple v spolupráci s týmito ľuďmi vyčaruje!

Ďalšie oznámenia

Apple popri streamovacej službe predstavil ďalšie predplatné služby. Prvou z nich bol spravodajský portál News+, na ktorom si užívatelia prečítajú exkluzívne správy od zamestnancov Apple, ako aj svetoznáme magazíny. Ďalšou bola nová herná platforma Arcade, ktorá zo začiatku ponúkne cez 100 hier od Apple. Neposlednou v rade bola služba Apple Card, ktorá sľubuje hladkú, jednoduchú a bezpečnú platbu cez mobil.

streamovacia služba apple tv+
Zdroj: voanews.com

Čo vravíte na Apple TV+ a ostatné novinky, ktoré spoločnosť oznámila? Myslíte si, že nimi dobyjú ďalšie sféry trhu?

Zdroj: apple.com, rottentomatoes.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -