Disney+ má už viac ako 50 miliónov odberateľov. Prekoná myšiak týmto tempom aj Netflix?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Streamovacia služba Disney+ má viac ako 50 miliónov odberateľov

Streamovacia služba Disney+, ktoré bola oficiálne spustená v USA len 5 mesiacov dozadu, má už viac ako 50 miliónov platiacich používateľov. Treba pritom myslieť na to, že služba ešte stále nie je dostupná na všetkých svetových trhoch ako hlavný konkurent Netflix. Aktuálne je oficiálne dostupná len v 12 krajinách.

Za posledný štvrťrok 2019 streamovací gigant s červeným logom podľa statisty zaznamenal 167 miliónov odberateľov. Vybudovať si takéto množstvo odberateľov im však trvalo z 10 miliónov odberateľov v roku 2009 celé desaťročie. Disney však takmer tretinu z toho zvládlo behom pár mesiacov. Ako je to možné?

Ideálne podmienky a kvapka šťastia

Za prvé je tu fakt, že už spustenie prevádzky bolo veľkou udalosťou, lebo ľudia si konečne mohli jednoducho pozrieť svoje obľúbené tituly. A nakoľko Disney vlastní veľký pomer z koláča zábavného priemyslu, titulov, na ktoré sa ľudia tešili, je naozaj mnoho.

baby yoda figurka star wars
Zdroj: sideshow.com

Je tu tiež fakt, že z prvého originálneho seriálu Mandalorian sa stal obrovský hit, čomu dopomohol aj obľúbený Baby Yoda a popularita vtipných obrázkov spojených s ním. To je predsa zadarmo marketing. Odvtedy Disney cez svoju streamovaciu službu v USA vydalo filmy ako Ľadové kráľovstvo 2 či Vpred (Onward). Na druhej strane Atlantiku v Spojenom kráľovstve popritom spustili akciu, pri ktorej noví zákazníci dostali zľavu na ročné predplatné.

Čo bude ďalej? Je možné, že Disney+ bude takto rapídnym tempom rásť aj naďalej, alebo sa počet nových odberateľov spomalí? To ukáže len čas, ani budúcnosť však pre veľkého myšiaka nevyzerá zle.

Ľudia sú kvôli aktuálnej situácii spojenej s celosvetovou pandémiou koronavírusu poväčšine zatvorení doma, rastie teda aj pravdepodobnosť, že človek si službu predplatí, aby zahnal nudu. Taktiež je vzhľadom na aktuálnu situáciu menej pravdepodobné, že existujúci odberatelia zo dňa na deň zrušia predplatné, keďže mnohí svoj voľný čas navyše využívajú práve pozeraním obsahu na Disney+.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

V nadchádzajúcich mesiacoch na službu pribudne populárny titul Star Wars: Vzostup Skywalkera, no taktiež pripravované seriály od Marvel studios. Po ich príchode môže Disney očakávať ďalší radikálny vzostup v počte odberateľov.

Zdroj: gsmarena.com, businesswire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -