Streamovacia služba Mixer od Microsoftu nečakane končí. Čo bude so streamermi?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Streamovacia služba Mixer končí

Mixer mal byť konkurenciou pre Twitch alebo YouTube, no Microsoftu to akosi nevyšlo a táto služba nečakane končí. Čo ale bude s populárnymi partnerskými streamermi ako sú Ninja, Shroud a iní?

Microsoft sa rozhodol vypnúť svoju, prednedávnom ešte ospevovanú, službu Mixer, a to od 22. júla 2020. Oznámenia teda prišlo mesiac dopredu. Následne uzavrie dohodu so službou Facebook Gaming, kde budú presunutí všetci partneri Mixeru. Tí si však budú môcť vybrať, či prejdú na skrachované streamovanie na Facebooku, alebo sa vrátia na Twitch či YouTube.

Ninja
Zdroj: pcgamer.com

Trápenie od začiatkov

Microsoft sa s Mixerom trápil od úplného začiatku. Nikdy totiž nevedel dosiahnuť také čísla, aby bol naozaj konkurencieschopný. „Už na začiatku sme boli veľmi pozadu v počte aktívnych používateľov v porovnaní s ostatnými veľkými hráčmi,“ tvrdí Phil Spencer, šéf Xboxu. Mixeru nepomohli ani exkluzívne a miliónové zmluvy s populárnymi streamermi. „Odkúpili“ totiž mená ako Ninja či Shroud, aby streamovali exkluzívne na ich platforme.

Pre týchto mladých ľudí tak zrejme ide o obchod ich života. Dostali niekoľko miliónov dolárov, aby tu streamovali, no mali oveľa menej divákov. Ich zmluvy však predčasne končia a oni sa tak môžu opäť vrátiť na Twitch, kde majú obrovský počet sledovateľov. Ninja sa už stihol na svojom Twitteri k téme vyjadriť. Tvrdí, že o celej veci ešte porozmýšľa a následne uvidí, čo ďalej.

Partnerstvo s Facebookom

Od 22. júla budú všetky všetky stránky Mixeru a ich aplikácie automaticky presmerované na Facebook Gaming. Ten ale tiež nie je veľmi populárny a pre Microsoft tak ide o krok z kaluže do blata. Na ich obranu ale treba povedať, že nemali inú možnosť. Twitch vlastní Amazon a YouTube zas Google, tu teda žiadne spolupráce nepripadali do úvahy.

Súčasťou dohody je aj podpora xCloudu. Ide o službu, pomocou ktorej by bolo možné spustiť hru priamo z prehliadača či Facebooku. Ľudia by si tak mohli okamžite zapnúť a hrať hru, ktorú vidia na streame. Praktické využitie tejto služby je síce otázne, no ide o zaujímavý nápad. Snáď na ňom ešte Microsoft zapracuje a neskončí na smetisku dejín ako mnohé ich projekty.

Ktorú streamovaciu službu máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -