Cena populárnej streamovacej služby vzrástla 2-násobne. Slovákov sa zmena dotkne už dnes

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Populárna streamovacia služba zvýšila cenu už o 100 %

Zdá sa, že vďaka ich neustále narastajúcej popularite je zdražovanie streamovacích služieb na dennom poriadku. Len nedávno sme vás informovali o zvyšovaní cien Netflixu, ktorý si predpláca takmer štvrť miliardy ľudí. Trh je však plný drsnej konkurencie, ktorá útočí na nepochybný trón Netflixu, a to hlavne cenou. Takáto streamovacia služba bola aj Apple TV+, ktorá zaujala mnoho predplatiteľov len vďaka svojej nízkej cene 6,99 € / mesačne. Ako však upozorňuje Variety, aj jej cena opäť vzrastie – až na dvojnásobok toho, čo prednedávnom.

Streamovacia služba Apple TV+ bola prvýkrát dostupná v USA koncom roku 2019. Úvodná cena vo vysoko konkurenčnom trhu činila 4,99 amerického dolára za mesiac. Dovtedy hlavne technologicky úspešná spoločnosť si začala na konto pripisovať aj úspechy mediálneho sveta.

the morning show
Zdroj: Apple

Od svojho spustenia pred štyrmi rokmi Apple TV+ zmenil históriu pre streamovacie služby. Počas krátkej doby prekročil veľké míľniky vďaka svojej širokej ponuke oceňovaných seriálov, celovečerných filmov, dokumentárnych filmov a programov pre deti a rodiny,“ cituje Variety nemenovaného hovorcu spoločnosti Apple.

Rozšírené portfólio obsahu znamená vyššia cena

Na Apple TV+ dnes diváci nájdu oceňované seriály Ted Lasso, The Morning Show, Invasion a mnoho ďalších, ale aj oscarový film CODA. Spoločnosť získava do distribúcie na svojej streamovacej službe mnoho kriticky a divácky úspešných filmov a seriálov najmä kupovaním práv a dôležitými partnerstvami s veľkými hráčmi, ako napríklad Warner Bros. Aj preto dávalo zmysel, že po úvodnom prílive predplatiteľov sa v októbri 2022 zdvihla cena Apple TV+ na 6,99 amerického dolára mesačne.

Dnes, presne o rok neskôr, sme opäť svedkami nárastu ceny. Tento raz Apple zaútočil na vrchol psychologickej hranice, nová cena streamovacej služby Apple TV+ je totiž 9,99 amerického dolára mesačne (v USA) a 9,99 € mesačne na Slovensku. V porovnaní s úvodnou cenou pri vstupe na trh v roku 2019 tak behom 4 rokov narástla 2-násobne.

apple tv+
Zdroj: snímka obrazovky

Apple týmto krokom dáva najavo, že o zákazníkov núdzu nemá. Inak by si to, samozrejme, nemohli dovoliť. Zaujímavé je však to, že spoločnosť nezverejňuje počty predplatiteľov, nevieme teda, koľko presne ľudí si platí Apple TV+. Existujúci predplatitelia pocítia novú cenu do 30 dní, respektíve pri nasledujúcej platbe za službu.

Spoločnosť zdvíha ceny aj iných predplatných služieb:

  • Apple Arcade – z 4,99 € na 6,99 € mesačne
  • Apple News+ (USA) – z 9,99 USD na 12,99 USD mesačne
  • Apple One (Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade a iCloud s 50 GB) – z 16,95 € na 19,95 € mesačne

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -