Nepríjemné správy: Spotify znovu zdražuje

Nenechajte si ujsť

Služba Spotify zvyšuje ceny mesačného predplatného

Streamovanie hudby bez reklám bude po novom drahšie. Streamovacia služba Spotify zvyšuje ceny programov predplatného, a to razantne. Ide už o druhé zvýšenie cien predplatného Premium za rok, ako konštatuje americká stanica CNBC.

Podľa správy o zmene cenníka od Spotify budú aktuálne platiaci predplatitelia upozornení na zmenu e-mailom, aby sa mohli rozhodnúť, či chcú v programe zotrvať aj od budúceho mesiaca.

Pre používateľov v Spojených štátoch bude program Individual stáť 11,99 USD. Program Duo bude po novom stáť 16,99 USD a program Family 19,99 USD. Paušál Student ostáva bezo zmeny, teda za 5,99 USD mesačne.

Spotify opäť zdražuje (foto: felipepelaquim @unsplash.com)
Spotify opäť zdražuje (foto: felipepelaquim @unsplash.com)

Služba má s peniazmi navyše plány

Spoločnosť Spotify uviedla, že zvyšuje ceny, aby mohla „pokračovať v investíciách a inováciách v oblasti funkcií našich produktov,“ píše vo svojom blogovom príspevku.

Táto zmena pravdepodobne väčšinu existujúcich zákazníkov neodradí, avšak môže pôsobiť demotivujúco na nových a váhajúcich používateľov.

Totiž, Spotify sa prvýkrát v histórii dostáva s cenami nad úroveň Apple Music. Apple pritom umožňuje počúvať hudbu až šiestim členom v domácnosti v porovnaní s dvomi, ktorí sú zahrnutí v programe Duo od Spofity.

Prémiové predplatné služby Spotity je používateľmi obľúbené, pretože za malý mesačný poplatok môžu počúvať hudbu bez reklám a vo vyššej kvalite. Skladby tiež sťahovať a počúvať aj offline a prehrávať v poradí, aké si sami zvolia.

Ceny Spofity na Slovensku

Na Slovensku je platený program Premium dostupný v troch verziách: Individual, Duo a Family.

Líšia sa iba počtom používateľov, ktorí môžu byť zahrnutí v programe. Individual za 6,49 € je pre jedného používateľa. Duo za 8,99 € pre dvoch a Family za 10,99 € pre šiestich členov rodiny, ktorí bývajú spolu. Kuriozitou je, že v prípade tohto programu budete Spotify musieť poskytnúť svoju adresu pre overenie, že skutočne členovia programu bývajú spolu.

Až do leta minulého roka bola pritom slovenská cena predplatného Individual 5,99 € mesačne a Duo 7,99 €.

Predplatné Spotify na Slovensku (reprofoto Spotify)
Predplatné Spotify na Slovensku (reprofoto Spotify)

Kto by chcel program Premium najprv vyskúšať, tomu Spotify umožňuje vyskúšať zadarmo jeden mesiac, avšak len pre variant Individual. Už pri registrácii je potrebné zadať platobné údaje a prémiový trial môžu vyskúšať iba jedenkrát.

Zvyšovanie cien Spotify na Slovensku

Zatiaľ nie sú zverejnené oficiálne informácie o tom, do akej miery sa zvýšenie cien služby v USA premietne na jej európske verzie. Očakáva sa, že budeme svedkami nárastu cien v blízkom období, rovnako ako tomu bolo aj v minulosti.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -