Nie každý amulet prináša šťastie. Dôkazom je aj krátky študentský horor, ktorý stojí za pozretie!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Krátkometrážny študentský horor AMULET

Poznáte ten pocit, keď si chcete pred školou zapáliť jointa, no namiesto toho nájdete na zemi neznámy amulet? My síce nie, no hlavná postava nového krátkeho filmu, Martin, tento pocit pozná. Štúdio filM8 studio totiž prináša krátkometrážny študentský film „AMULET„. 13-minútový film slúži ako záverečná práca 2. ročníka od talentovaného študenta Súkromnej strednej umeleckej školy animovanej tvorby, v skratke SSUŠAT. Téma záverečnej práce sa niesla v štýle sen vs realita a výsledky tak mohli byť kreatívne a originálne. Režisér tohto krátkeho počinu, Oliver Bahúl miluje tvorbu spisovateľa J. R. R. Tolkiena, a taktiež filmovú adaptáciu jeho knižnej série Pán prsteňov, o ktorú sa postaral režisér Peter Jackson. Autorovým snom však vždy bolo nakrútiť horor, a tak tieto dva štýly filmov spojil.

Film je o študentovi strednej školy, volá sa Martin. Náhodou nájde neznámy predmet, amulet, ktorý ľudom prináša šťastie, ale v isté dni aj veľké nešťastie. Martinovi sa po jeho nájdení začnú diať nevysvetliteľné veci, z ktorých je rozrušený. Povie o tom svojmu najlepšiemu kamarátovi Romanovi, ktorý s ním chodí do školy. Ten mu spočiatku neverí, ale nakoniec sa pár iracionálnych vecí stane aj jemu. Snažia sa spolu prísť na to, čo je to za predmet, no nedopadne to dobre. Obom nakoniec tento predmet prinesie smolu.

Ako prebiehala produkcia tohto študentského filmu?

Súčasťou koncoročnej práce samozrejme nebolo iba „nakrútiť“ film, ale aj napísať námet, scenár a celú myšlienku zrealizovať. Ako môžete vidieť, film sa odohráva v škole. Výhodou tak bolo, že sa celá produkcia mohla realizovať práve na tomto mieste s pomocou školskej techniky, priestorov a čo hlavne, času.

„Inak sa vymýšľajú veci keď si pod časovým nátlakom, a inak keď máš času koľko len chceš a máš nemáš žiadne medze (čo sa napríklad témy týka).“ Hovorí autor krátkeho filmu

Samotné nakrúcanie trvalo okolo 5 dní, no celá produkcia sa natiahla na približne mesiac. Naplánovať a načasovať štáb, hlavné postavy a vybavovať na presný čas učebne, učiteľov a žiakov predsa nie je žiadna sranda. Oliver sa okrem réžie postaral aj o strih, zvuk a časť scenáru. O kameru sa staral jeho parťák Juraj. S filmom však autorovi pomáhala aj jeho mama, ktorá šikovne príbeh upratala tak, aby mal hlavu aj pätu.

Teda, bola to zaujímavá skúsenosť, všetko si to naplánovať, vybaviť, zrežírovať, kontrolovať a dohliadnuť na všetko, pohrať sa so zábermi, so zvukom, pracovať s ľudmi. A to posledné ma na tom bavilo najviac. Keď máte dobrých kolegov, super kolektív, tak veci idú naozaj oveľa jednoduchšie a pri filme to platí nie dvoj, ale sto násobne.“ Dodal Oliver

Určite sa tak tešíme na ďalšie počiny od štúdia filM8 studio. V článku taktiež nájdete priložené Behind The Scenes video (film o filme), ktoré zachytáva produkciu tohto výtvoru. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -