Ako štúdio DC v roku 2019 prispeje ku smrti streamovacích služieb?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V dnešnej dobe sa pomaly zdá, že obyčajná konzumácia médií je nemysliteľná. Niekto však môže tvrdiť, že to, čo považujeme za obyčajné, je len vecou zvyku. Nuž, nech to je ako chce, momentálne kraľujú streamovacie služby. Platformy, ktoré si od vás berú mesačný poplatok za to, že môžete konzumovať ich obsah. Ak si myslíte, že Netflix je jedinou podobnou spoločnosťou, tak sa veľmi mýlite. Ten je však stále niečím unikátny.

netflix vs. hollywood
Zdroj: ramadaweho.com, 1000logos.net

Svoju streamovaciu službu spúšťa prakticky každá väčšia produkčná spoločnosť. Zatiaľ čo taký Netflix ponúka filmy a seriály veľkej rozmanitosti, nadchádzajúce Disney+ poskytne len obsah z ich vlastnej produkcie. Nesnažím sa však nijak špiniť meno Mickeyho, keďže podobný osud dosť možno čaká aj samotný Netflix, ktorý stále viac investuje do vlastných počinov. Vzniká preto obava, že v budúcnosti bude existovať prehnané množstvo exkluzívnych streamovacích služieb, pričom bežný divák si nebude môcť dovoliť odoberať všetky z nich.

Štúdio DC v roku 2019

Áno, aj toto štúdio má vlastnú službu s názvom DC Universe. Pre niekoho možno vyčnieva tým, že okrem filmov a seriálov ponúka aj digitálne komiksy. Keďže však napríklad ani u nás zatiaľ nie je dostupná, štúdio ešte nenabehlo na exkluzivitu. Respektíve, časť obsahu sa dá nájsť a konzumovať aj inde (napríklad Titans zavítajú na Netflix budúci január), čo je ideálne. Práve preto by aj nás mala zaujímať krátka ukážka toho, čo nás od štúdia DC čaká v roku 2019!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Xef12J3TVbk]

 

Žiaľ, teraz prichádza čas na spochybnenie štúdia DC. Vytvoriť si vlastnú streamovaciu službu je nepochybne odvážny krok, pričom momentálne to vyzerá tak, že do toho idú naplno. Ako som spomínal vyššie, niektoré šou dorazia aj na Netflix. Pri tých ostatných je to však stále menej pravdepodobné. Pre štúdio DC by nemalo zmysel budovať vlastnú platformu, keby na nej nemali exkluzívny obsah, ktorý pritiahne zákazníkov. Zákazníkov, ktorí sa však nenechajú vtiahnuť, štúdio poriadne sklame.

Rysuje sa budúcnosť, v ktorej si bežný človek bude môcť pozrieť len zlomok televízneho obsahu? Éra, kedy bude existovať hneď niekoľko streamovacích služieb s exkluzívnym obsahom, je dosť možno nevyhnutná. Čo najrýchlejšie sme sa snažili uniknúť od televízie práve kvôli voľnosti, ktorú internet ponúka. Teraz to však vyzerá, že v skutočnosti sme nikam neunikli, len vidíme pôvodný problém v novom svetle.

Čo vieme o novej streamovacej platforme DC Universe
Zdroj: geektyrant.com

Viete si predstaviť budúcnosť, v ktorej si budete musieť platiť Netflix, Disney+, DC Universe, Amazon, Hulu, HBO GO a ďalšie, aby ste mali k dispozícii všetky vaše obľúbené filmy a seriály? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, youtube.com, dcuniverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -