Štúdio Warner Bros. si tento rok zarobilo viac ako 5 miliárd dolárov. Ktorým filmom vďačí za takýto úspech?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio Warner Bros. Pictures tento rok prekonalo svoje hranice a do svojej pokladnice si pripísalo nemalý balík peňazí. Na domácej pôde to robí viac ako 2 miliardy dolárov a celosvetovo neuveriteľných 5 miliárd v kalendárnom roku 2017. Taktiež by bolo dobré spomenúť, že štúdiu sa takto darí už niekoľko rokov. Je to totižto ôsmykrát za posledných 9 rokov, kedy sa im podarilo prekročiť sumu 4 miliardy. Celému štúdiu pomohol samozrejme film zo sveta DC, Wonder Woman. Takéto oznámenie pred pár dňami priniesla riaditeľka pre marketing a distribúciu Warner Bros., Sue Kroll.

„Sme nadšení, že sme dosiahli tento mimoriadny úspech, keď vždy skončíme s úžasným rekordným rokom. Prekročiť 5 miliárd dolárov za jeden rok sa môže stať len s neuveriteľnou snahou a pomocou tvrdej práce. Veľká vďaka patrí mnohým talentovaným filmárom a hercom, s ktorými sme spolupracovali. Gratulujem všetkým, ktorí sa podieľali na tomto úspechu.“

Gal Gadot ako Wonder Woman
Wonder Woman, Zdroj: bostonhassle.com

Ktoré filmy pomohli štúdiu Warner Bros. najviac?

Okrem prekonaného míľnika sa štúdiu podarilo ešte niečo iné. Každý z jeho piatich najviac propagovaných filmov dosiahol hranicu 500 miliónov. Medzi nich patrí aj akčné dobrodružstvo Jordana Vogta-Robertsa s názvom Kong: Ostrov lebiek, v hlavnej úlohe Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman, Brie Larson a John C. Reilly. Druhý film k nám priniesla režisérka Patty Jenkins. Wonder Woman sa na striebornom plátne darilo a vychutnať sme si mohli hercov ako Gal Gadot a Chris Pine.

Tretím filmom je Dunkirk, od famózneho Christophera Nolana. V ňom si zahrali Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance, Harry Styles a Tom Hardy. Do tejto skupiny snímok sa zaradil aj nový hororový príbeh To, ktorý určite okúzlil nejedného z nás. Ako posledným na zozname je najnovší film štúdia, Justice League, kde sa veľký úspech bohužiaľ nezaznamenal. Na plátne sme si síce mohli všimnúť filmové hviezdy od výmyslu sveta, no ani to nakoniec moc nepomohlo. Do dnešného dňa si tento film zarobil 574 miliónov.

Dunkirk, zdroj: movieweb.com

Do rebríčka sa samozrejme radia aj ďalšie tri filmy, ktoré sa dokázali vyšplhať nad hranicu 250 miliónov dolárov. Animovaný film LEGO Batman, Annabelle: Stvorenie zla a Blade Runner 2049.

Týmto úspechom sa štúdio Warner Bros. dostalo do obrovských výšin. V súčasnej dobe vedie nad všetkými štúdiami s podielom na trhu až 20%. To by sa však malo časom zmeniť, nakoľko k nám už dnes dorazil vysoko očakávaný film štúdia Disney, Star Wars: Poslední Jediovia

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -