Castlevania skončí štvrtou sériou, Netflix už plánuje náhradu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štvrtá séria Castlevanie bude zároveň tou finálnou. Populárna anime adaptácia hernej značky prvýkrát dorazila na Netflix ešte v roku 2017. Príbeh nasleduje Trevora Belmonta, lovca démonov, ktorému hlas prepožičal skvelý Richard Armitage. No zatiaľ čo sa jeden príbeh blíži ku koncu, ďalší môže odštartovať. Server Deadline informuje, že streamovací gigant plánuje nový seriál zasadený do rovnakého Castlevania univerza.

Podľa tejto správy sa spin-off seriál bude odohrávať v rovnakom svete, avšak zameria sa na úplne nové obsadenie postáv. Zdrojového materiálu je predsa dostatok, keďže videoherná franšíza priniesla od roku 1986 takmer 30 rôznych titulov. Bližšie detaily ohľadom nového seriálu odhalené neboli.

Štvrtá séria Castlevanie bude poslednou

Ale späť k poslednej sérii. Štvrté dobrodružstvo našich obľúbených postáv prinesie 10 nabitých epizód, ktoré ukončia príbeh. Spolu s oznámením tejto novinky prišiel aj nový plagát a prvý teaser, ktorý odhaľuje dátum vydania. Štvrtá séria Castlevanie dorazí na malé obrazovky už 13. mája 2021. Prvú ukážku nájdete priloženú vyššie.

O samotnom príbehu finálnej série toho zatiaľ veľa nevieme. Prvé dve série vychádzali z hry Castlevania III: Dracula’s Curse (1989), pričom Castlevania: Curse of Darkness (2005) dostala priestor v druhej a tretej sérii. Ale jedno je isté. Práve vďaka veľkému úspechu Castlevanie sa Netflix vo veľkom pustil do animovaných adaptácií videohier.

Za zmienku stojí napríklad Dota: Dragon’s Blood, ktorá debutovala ešte len koncom marca. V budúcnosti tiež uvidíme anime film na základe série Zaklínač, seriály Assassin’s Creed, Devil May Cry alebo anime Cyberpunk: Edgerunners.

O čom je anime Castlevania?

Fantasy anime od platformy Netflix – Castlevania má v sebe všetko, čo by ste od tohto žánru mohli očakávať. Drakulu, lovcu upírov, akciu, romancu aj túžbu po pomste. Drakula a jeho spriaznenci terorizujú jedno mesto za druhým. A to až dovtedy, kým sa iniciatívy neuchopí alkoholik a lovec démonov Trevor Belmont, ktorý si dá za úlohu ukončiť ich krutovládu.

Tiež sa neviete dočkať ďalšieho dobrodružstva Trevora Belmonta, Alucarda a Syphy Belnades? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -